bildirgec.org

atv hakkında tüm yazılar

10 günlük arşivi ile yerli kanallar

revolte | 22 November 2010 14:44

İnternette birçok televizyon yayını yapan kanal bulabilirsiniz. Yerli kanallar konusunda biraz sıkıntı yaşasanızda bu sorununda üstesinden gelebilirsiniz. Ancak kaçırdığınız bir yayına erişmek, üstelikte yerli kanallardan birindeyse neredeyse imkansız hale gelmekte. Online yayıncılığın hızla geliştiği günümüzde bu konudaki eksiği kapatacak bir site yayına giriyor: yildiz.tv

Siteye girdiğinizde kanal listesi ve o anda yayınlanan programların olduğu bir sayfa sizi karşılıyor. Belli başlı ulusal kanalların çoğunun bulunduğu bu listeden seçim yaparak o anki programı izleyebilirsiniz. Sitenin ayrıcalığı ise ikinci adımda geliyor.

Atv iPhone ‘da yerini aldı

Flashcentury | 29 December 2009 12:01

Atv Türk televizyon kanalları arasında bir ilke imza atarak iPhone üzerinden yayına başladı.

Atv iPhone Application
Atv iPhone Application

iPhone üzerinden yer alan App Store ‘dan Atv diye aratarak bulabileceğiniz programı ücretsiz indirebilirsiniz.

Atv iPhone Application
Atv iPhone Application

Program oldukca sade ilk açıldığında yukarıdaki ekran karşınıza çıkıyor ve play buttonuna tıkladığınızda direk canlı yayına bağlanıyorsunuz.

Vodafone 3G

mehmetbastug94 | 23 August 2009 13:00

Son günlerde internet üzerine yapılan kampanyalar, reklamlar bildiğimiz gibi 3G olayı üzerine artmış bulunmakta. Televizyonda ki reklamları artıran Vodafone, Turkcell gibi firmalardan Vodafone reklamlarına bir yenisini daha eklemiş bulunmakta.

İstanbul’un beş noktasına yerleştirilen tabela adamlarla 3G tanıtımı yapılıyor. Bill board üzerine uzanan bir merdiven ve merdiven sonundaysa bir sandalye, sandalyede ise elinde dizüstü bilgisayarı olan bir genç oturarak sörf yapıp para kazanıyor. Günlük 50 TL kazandıklarını belirten yeni Bill board adamlarsa hallerinden gayet memnun gözüküyor.

Kaynak: Atv

Canlı TV İzleyin, Online Radyo Dinleyin !

hobilerimizz | 03 August 2009 13:31

Canlı TV İzleyin, Online Radyo Dinleyin !

Bu tarz siteler ve programlar çoğunlukta ancak çoğunda gereksiz ve çalışmayan bir sürü bağlantı var.

Bu site sade ve çalışan linkleriyle TV kartına ihtiyaç duymadan laptopunuzla TV izlemenize , radyo dinlemenize olanak tanıyor.

Canlı TV Online Radyo

ATV, KANAL D ve STAR TV’nin Densizliği

sinemasever | 10 November 2008 16:32

Bugün 10 Kasım… Her sene olduğu gibi bu sene de sabah erken kalktım ve televizyonumu açtım. Anıt kabir de yapılacak olan törenleri izlemek en büyük tutkum. Ancak bu kez büyük hayal kırıklığına uğradım. Tüm televizyon kanallarını tek tek zapladım. Ulusal kanallarımız içinde (islami kesim TV leri, müzik, spor ve magazin kanalları hariç) tüm TV kanallarının Atatürk’ü anma çerçevesinde yaptıkları programlarında, Anıt Kabir’den naklen yayınları vardı.

Bunlardan sadece üçü; ATV, Kanal D ve Star televizyon kanallarının Atatürk ile ilgili Anıt Kabir’den canlı yayın yapmadıklarını üzülerek gördüm. Bu konuda da bu üç kanala birer kınama yazısı gönderdim.

Araçlar için sosyal ağ

mentira | 06 November 2008 21:05

boompa
boompa

Boompa araç kullanıcılarını bir araya getiren bir sosyal ağ sitesi, otomobil, atv, bisiklet, motorsiklet, uçak, scooter veya deniz botu olan herkez katılabiliyor.

fotoğrafdaki arabanın profiline bakalım. Her aracın ve sahibinin ayrı ayrı profil sayfaları olabiliyor.
araç sahipleri garajlarındaki araçların özelliklerini, fotoğraflarını yayınlayabiliyor, diğer üyeler tarafından oylanmalarını ya da yorumlanmalarını sağlayabiliyorlar.

Turksat Frekans Değişikliği (73 Adet Tv&Radyo Kanalı Yeni Frekansları)

Ddelikan | 28 October 2008 23:31

Türksat A.Ş., Turksat 2A uydusunda düzenlemeler yapacağını açıklamıştı. Resmi web sayfasında da önemli duyuru olarak yayınlanan duyuruda yeni frekanslar yayınlanmış. İşte 27 Ekim 2008 tarihinden itibaren geçerli olacak Türksat uydularından yayın yapan televizyon ve radyoların frekans listesine tv kanalları için şuradan ve radyo kanalları için buradan ulaşabilirsiniz. Televizyon ve Radyo yayınlarını sadece uydudan alan kişiler uydu ayarlarını yapmadıkları taktirde 73 kanalı görüntüleyemeyecekler. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz. Ntv Spor, Show Tv, Atv, Kanald, Fox Tv, Kanal 7
İşte ayarlar için teknik uydu parametleri;

2A uydusu Türkiye yayını
Frekans : 11.777,5
FEC : 5/6
Polarizasyon : Horizantzal (yatay)
Sembol : 4444

2A uydusu Avrupa yayını
Frekans : 11.830,5
FEC : 5/6
Polarizasyon : Vertical ( dikey)
Sembol : 6666