bildirgec.org

atak hakkında tüm yazılar

Meniere Sendromuna teknolojik tedavi!

Beacool | 06 November 2010 13:19

Meniere hastalığı, iç kulak sıvılarının mikrobiyotik oluşumlar ile aşırı miktarda artması veya aşırı miktarda azalması durumunda hastaya denge kaybı ve işitme güçlüğü yaşattıran bir çeşit hastalıktır.” denilerek tanımlanmış Meniere Sendromu. İleri yaş sahibi kişilerde sıkça rastlanan ve hayat kalitesini ciddi orada etkileyen rahatsızlıkların sıkça görülenlerinden…

Kohlear implantı
Kohlear implantı

Şu ana kadar çeşitli tedavi yöntemleriyle rahatsızlığa çözüm aranmış olsa da ameliyat riskini göz önüne almazsanız kesin bir sonuç veren tedavi henüz bulunamadı. Ama Washington Medical Center üniversitesinden gelen haberle bu durum değişecek gibi duruyor. Kohlear implantıyla kulağın işlevini yitirmesi ya da azalması durumu olmaksızın semptomların giderilmesi üzerine çalışan bilim adamları olaya cerrahi ve kimyasal çözüm yerine teknolojik yaklaşmayı seçmişler.

Microsoft Türkiye Sitesi Hacklendi

MaviKartaL | 22 December 2007 18:41

Microsoft Türkiye sitesinin 19 Aralık 2007 tarihinde hacklendiği hatta siteye index atıldığı iddaa edildi,
site bir süre dns hatası veriyormuş olayın boyutunun bir index atma çapında değilde dns saldırısı ve sitenin kitlenmesi şeklinde yorum yapanlar olmasına karşın az önce bahsettiğim gibi atılan bir index ekran görüntüsü bile mevcut.. ne derece doğrudur bilinmez tabi.

eskilerden bir hack indexi...
eskilerden bir hack indexi…

söz konusu indexe buradan bakabilirsiniz

Web Güvenliği Günleri Katılım Çağrısı

2006 | 24 June 2007 21:40

OWASP-Türkiye ve Web Güvenliği Topluluğunu bu sene ilkini gerçekleştiricekleri “Web Güvenligi Günleri” konferansına katılımcılarını bekliyor.

Gelişim Platformun da 14.07.2007 tarihinde ve saat 11:00-18:00 arasında gerçekleştirilecek olan konferansa buradan ulaşabileceginiz katılım formu ile başvurabilirsiniz. Katılımlar ücretsizdir.

Bedirhan Urgun, Ferruh Mavituna ve Bünyamin Demir gibi konuşmacıların yer alacagı konferansta web uygulaması atakları, savunma, güvenli kodlama ve benzer bir çok konulara değinilecek.

4 tekerlekli motor

huricane61 | 07 May 2007 12:13

bu makine hangi arayışın sonunda ortaya çıktı pek tahmin edemedim ama yol tutuşunun çok iyi olacaği kesin güzel olsun diye bir endişede taşınmamış.resimler işte burada

Süper Uyku Seti

knemo | 19 October 2006 03:42

Quantum Sleeper, belli ki terörist saldırıları ya da uzaylı işgalinden paronoyakçasına endişeli amerikan vatandaşları için düşünülmüş, ama bu ürünü günışığından korunmak isteyen vampirler, ya da klostrofobisinin üzerine giderek yenmek isteyenler de severek kullanabilir.

Süper Uyku Seti
Süper Uyku Seti


Bu şahane tasarım her türlü doğal afete karşı korumalı, kompakt, taşınabilir, kurşun geçirmez bir yapıya sahip. CD/DVD player bağlantılarıyla birlikte gelen kutu-odaya istenirse mikro dalga fırın ve buzdolabı da monte edilebiliyor.

million dolar home page

the.one | 06 June 2006 09:31

hani biz burada “para kazanalim” diye debelenirken, zekice düşünülmüş bir fikirle dolar milyoneri olan bir çocuk vardı, Ted…

İşte bu gencin sitesi bir süre atak sebebiyle kapali kalmış.. zeki fikir ve site burada, haber şurada !