bildirgec.org

asus hakkında tüm yazılar

Google Nexus 7 Tablet

shane | 25 June 2012 12:23

Google‘ın yeni tableti Nexus 7, 200 $ gibi bir fiyatla yakında piyasaya çıkmayı bekliyor. Asus‘tan çıkan Nexus 7‘nin özelliklerinden bazıları, 1.3Ghz quad-core Tegra 3 işlemci, GeForce 12-core GPU ve 1GB’lık RAM (8GB ve 16GB depolama seçenekli), NFC, Google Wallet ve Android Beam. Ekran, IPS display ve 178 derecelik açıya sahip, çözünürlük 1280. 1.2 megapixel kamera ve 9 saatlik pil gücü de mevcut. 8GB’lık model 199 $, 16GB’lık olan ise 249 $.

Bu yeni cihaz, Android‘in yeni versiyonu olan Jelly Bean‘in kullanıldığı ilk zamazingo.

Asus Padfone’a rakip çıktı – TransPhone

kerimsarigul | 04 June 2011 15:54

CMIT TransPhone = Tablet ve Akıllı Telefon
CMIT TransPhone = Tablet ve Akıllı Telefon

İki gün önce sizlere Asus Padfone‘u tanıtmıştım. Asus’un Padfone‘u konuşulmaya yeni başlandı ki, CMIT firmasının TransPhone’u karşımıza çıktı. Asus’un hevesi kursağında kaldı sanki. “Pişti oldular” yani. Asus’un Padphone‘u bir tablet ve tablet içine yerleştirilebilinen bir adet akıllı telefondan oluşuyordu. CMIT TransPhone’da benzer özelliğe sahip. O da Android tablet ve akıllı telefondan oluşuyor. Tasarım olarak aralarındaki fark sanırım birinin akıllı telefonunun tabletin arkasına yatay diğerinin ise dikey olarak yerleştirilmesi.

Ultra ince dizüstü bilgisayar – ASUS UX21

kerimsarigul | 03 June 2011 15:56

ASUS UX21 Ultra ince dizüstü bilgisayar
ASUS UX21 Ultra ince dizüstü bilgisayar

Asus yeniliklere doymuyor. Firma ultra-ince, 3mm (en ince yeri) ile 17mm (en kalın yeri) arasında kalınlığa sahip, alüminyum gövdeli, metal klavye tuşlu UX modelini tanıttı.
1.1 kg ağırlığındaki dizüstü bilgisayarın hızı Core i3, i5, i7 CPU işlemciye kadar çıkabilmekte. Uyku sonrası 2 saniyede uyanabilmekte.

ASUS UX21 Ultra ince dizüstü bilgisayar
ASUS UX21 Ultra ince dizüstü bilgisayar

ASUS’tan Oyuncu Cumhuriyeti (ROG – Republic of Gamers)

kerimsarigul | 02 June 2011 12:15

Oyuncu Cumhuriyeti (ROG - Republic of Gamers)
Oyuncu Cumhuriyeti (ROG – Republic of Gamers)

ASUS, Computex 11 fuarına en güçlü masasüstü sistemlerinden biri olan ROG (Oyuncular Cumhuriyeti) CG8565 modelini getirdi. Intel Core II (Sandy Bridge) ile donatılmış olan sistem köşeli, oldukça ilginç bir tasarıma sahip. İlk görünüşte ABD-ВВС F117 Nighthawk bombardıman uçağını çağrıştırıyor.

Asus Padfone – Tablet, Telefon Doğurdu

kerimsarigul | 31 May 2011 15:37

Asus Padfone - Tablet Telefon Doğurdu
Asus Padfone – Tablet Telefon Doğurdu

Asus her geçen gün artan talebi görünce mühendislerini ve tasarımcılarını harekete geçirdi ve yeni tür bir mobil cihaz geliştirmelerini sağladı. Padfone olarak adlandırılan cihaz Android smartfone ve bir adet tabletten oluşmakta. Cihazın resmini görünce nasrettin hocanın fıkrası geldi aklıma. (kazan doğurdu, kazan öldü meselesi)

Xtion ile Pc’miz Xbox oldu!

Beacool | 24 April 2011 09:08

Xtion ile Pc’miz Xbox oldu!

Asus Xtion

Her zaman derim. Bir bilgisayar her şeyi yapabilir diye. Bu yüzden konsol ya da buna benzeri bir cihaza yatırım yapmaktansa pc’me para harcamayı yeğlerim. Kısaca üzerinde yazılım olan her şeyin her şeyi taklit edebileceğini biliyorum. Önceden Pc yi wii gibi kullanmanıza yarayan Fling Pc yi tanıtmıştım. Şimdi sırada Pc’yi Xbox’ın kinect i gibi kullanabilmemize olanak veren Asus Xtion var…

Xtion un arkasında teknoloji devlerinden biri olan Asus var, ve Kinect in başlarında olduğu gibi kapalı bir kod ile değil tamamen açık ve geliştirilebilir bir SDK (Software development kit – yazılım geliştirme kiti) ile birlikte yazılımcılara sunuluyor. Açıkçası bu Kinect in tahtına göz koymuş bir ürün için Pc lerde orijinal bir yazılımı olmayan bir ürüne karşı büyük bir çelme.

2 GB Ekran Kartlı Laptoplar

enguncel | 21 January 2011 14:24

Teknoloji o kadar ilerledi ki durdurmak ya yavaşlatmak mümkün değil. daha bir iki sene evvele kadar insanlar 512 mb erkran kartlı laptobum olsun yeter diyorlardı. daha sonra bu arzu 1 gb ta çıktı. 1 gb modası diğerlerine nazaran daha uzun sürdü. firmalar bu teknolojik dönemde, uzun sayılacak bir zaman zarfı boyunca laptorlarda 1 gb ekran kartını geçemedi. bu da oyun kullanıcılarını, grafikerleri ve tasarımcıları biraz zor durumda bıraktı. çünkü oyun firmaları ve grafik firmaları görüntü kalitelerini arttırdı. oyun firmaları 3d oyunları ve hd oyunları çıkartıp daha da geliştirdiler.

ASUS yeni Android tabletlerini CES 2011’de tanıttı

agactandusenmaymun | 06 January 2011 16:20

ASUS Eee Pad serisi
ASUS Eee Pad serisi

Daha önce zamazing.org’da bir kaç yazıdada bahsedilen Asus Eee tabletlerin bütün detayları ve görüntüleri sonunda resmi olarak açıklandı.
ASUS 6 Ocak 2011 tarihinde Las Vegasta düzenlenen Consumer Electronics Show 2011‘de android tablet ürün serisini tanıttı.
Aşağıdaki bilgiler resmi tanıtım sitesinden çevrilmiştir.

Tanıtılan 4 modelin isimleri The Eee Pad Slider, Eee Pad Transformer, Eee Pad MeMO ve Eee Slate EP121.

Modellerin detaylarından kısaca bahsedelim.

ASUS Eee Pad Slider

ASUS Eee Pad Slider
ASUS Eee Pad Slider

teknoloji devlerinin isim hikayeleri!

gogool | 14 November 2010 17:37

milyon dolarlar kazandıran dev bilişim devlerinin ve web sitelerinin isimleri nasıl bulundu. teknololi dünyasının önde gelen şirketlerinden apple ,asus ve internet dünyasının devleri google, yahoo gibi şirketlerin bu isimleri nasıl bulduğunu öğrenmek istermisiniz. işte size bu devlerin isim hikayeleri…

dev arama motoru google

dev şirketin ilk ismi BackRub. Sırt masajı anlamını taşıyan BackRub kurucular tarafından fazla parlak olmadığı düşüncesiyle 100 sıfır taşıyan Googol sayısını düşünerek bu isimde karar kılıyorlar. Google’a dönüşmesinin sebebi ise Googol kelimesinin yanlış telaffuz edileceği veya bu alan adının alınmış olmasından dolayı seçtikleri düşünülüyor.