bildirgec.org

artist hakkında tüm yazılar

Siemens BlueArtist

simetra | 14 January 2010 10:08

Yemek yapmayı sanata dönüştürmek isteyenler için Siemens sanat eserlerinizi paylaşabilmeniz için yeni bir uygulama yapmış. Siz çiziminizi yapıp şaheserinizi oluşturuyorsunuz, ardından oylamayla birlikte dereceye girenleri hediye çekleri bekliyor. Siz de Blueartist’lerden biri olmak istiyorsanız buyrun.

28. İstanbul Kitap Fuarı

romanistabukowski | 28 October 2009 14:46

Afişinden bir parça
Afişinden bir parça

5 Kasım 2006’da 25.si düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı‘nın bu yıl 28.si yine Tüyap’ta kitapseverlerle buluşacak. Cevat Çapan‘ın “Onur Yazarı” olarak belirlendiği fuar, yaklaşık 550 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla, ARTİST 2009 – 19. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı olarak 31 Ekim – 8 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Katılımcı firmaları görmek için burayı, imza günlerine bakmak için ise şurayı ziyaret edebilirsiniz.

MTV Music

wanadooo | 29 October 2008 10:17

MTV, arşivinde yer alan tüm video klipleri MTV Music sitesine koyarak çevrimiçi izlemeye açtı. Site genel görünüm itibariyle Hulu‘ya benziyor. (Müzik videolarının hulu’ya uyarlanmış hali) Yine last.fm‘den aşina olduğumuz similar artist ( benzer sanatçılar) sayesinde diyelim ki; coldplay seviyorsunuz ve size buna benzer olarak brit-pop veya indie rock tarzında sanatçılar öneriyor. klipler başka sitelere de rahatlıkla gömülebiliyor (embed). Müzikseverler için tam bir cennet.

Alışılmadık Minyatür Heykeller

xerre | 25 October 2008 21:17

tessa farmer-swarm
tessa farmer-swarm

Yılan iskeleti, tavşan kafatası, böcekler, kökler, böcek kanatları, örümcek ağları. cadı masallarındaki büyülü tariflerden fırlamışa benzeyen bu organik malzemeler, Tessa Farmer‘ın alışılmadık heykellerini yaparken kullandıklarından sadece bir kısmı.

tessa farmer
tessa farmer

legolardan bir kopyanızı yaptırmaya ne dersiniz?

xerre | 14 October 2008 12:11

legolar oldukça eğlencelidir ve onlarla yapabilabilecek oldukça fazla şey bulabilirsiniz.
pekiyi, legolarla kendinizin veya sevdiğiniz birisinin kopyasını yaptırmaya ne dersiniz?

daha önce şuradaki bildiriye konu olan sanatçı Nathan Sawaya, şimdilerde kendisine ayrıntılı fotoğraflar ve ölçümler göndermeniz dahilinde sizin ya da istediğiniz kişinin bir lego kopyasını yapıyor. tabii her şeyin bir fiyatı var ve “benim de bir lego kopyam olsun” diyorsanız ödemeniz gereken tutar sadece $60,000.

Online Müzik Dersleri

rpc | 21 July 2008 14:07

Bu sitede; istediğiniz zorluk derecesinde gerçek müzisyenlerden online müzik dersleri almanız mümkün.
Ayrıca NowPlayit sitesinin üst tarafındaki toolbardan; istediğiniz artist parça ve enstrümanı da aratabiliyorsunuz.