bildirgec.org

art hakkında tüm yazılar

Sleepytime Gorilla Museum

SemiGodSix | 16 February 2011 09:31

SGM ilginç kıyafetleri ve makyajları ile
SGM ilginç kıyafetleri ve makyajları ile

Beş adet multi-enstrumantalistten oluşan Avant-Garde rock/metal grubu Sleepytime Gorilla Museum, California çıkışlı bir grup. Müzikleri kadar görünüşleri de oldukça acayip olan grup çok geniş bir kitleye hitap etmemesine rağmen özellikle kadrosundaki Carla Kihlstedt bazı projelerinde Tom Waits gibi önemli bir isimle çalışmış.

Grubun yaptığı müziğin en ilginç yönlerinden biri geleneksel enstrumanların yanında kendi ürettikleri (Çoğu grup elemanlarından Dan Rathburn tarafından üretiliyor) custom-made enstrumanlar da kullanıyorlar. Bu da zaten hem melodik hem de ritmik olarak oldukça sıradışı olan müziklerini iyice enteresan kılıyor.

İphone 4 Killer : XPERIA Arc

FAYA85 | 06 January 2011 13:09

XPERİA arc
XPERİA arc


Dünyanın önde gelen cep telefonu üreticilerinden Sony Ericsson ces 2011 fuarında tanıttığı yeni modeli Xperia arc ile Rakiplerine göz dağı vermeye hazırlanıyor.4.2 inç Büyüklüğünde geniş bir ekrana sahip olan Bu model kavisli yapısıyla da dikkat çekiyor ve ayrıca ark ismini de burdan alıyor.

Aretvespa’nın Vespa LX 150 Kazandıran Yarışmasına Katılım İçin Son Günler…

androjen2che | 04 October 2010 16:19

Art Vespa 2010
Art Vespa 2010

İlki geçen sene gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören Art Vespa’nın ikinci yarışmasına 8 Ekim’e kadar başvurmak mümkün. Art Vespa’ya katılım için Vespa’nın seçtiğiniz bir modelini yeniden yorumluyorsunuz.
Detaylı bilgi ve yarışmaya kayıt olmak için buraya geçen sene yapılan 2009 Artvespa’ya gönderilen tasarımlar için buraya bakılabilir.

Masaüstü Temalı Web Site Tasarımları

angelsdemos | 14 May 2010 09:43

Klasik ve farklı tarzdaki web tasarımlarının aksine daha gerçekçi web tasarımlarıda oldukça ilgi çekicidir. Birçok tasarımcı gibi eğer siz de klasik tasarımlardan sıkıldıysanız aşağıdaki gerçekçi masaüstü temalı tasarımlar yapabilirsiniz. Aşağıdaki örnekleri inceleyerek siz de benzer çalışmalarda bulunabilirsiniz. İşte Muhteşem Masaüstü Temalı Web Site Tasarımları;

Armcom

Martyn Palmer

Icreon Design Studio

45 Uzun Pozlama Harikası Kare

hasilikelam | 19 April 2010 22:34

Fotoğrafçılıkta yaygın bir teknik olarak kullanılan Uzun PozlamaTekniği, daha çok gece çekimlerinde kullanılır. Bu tip çekimlerde tripod kullanılması, başarılı sonuçlar alınmasına sebep olur. İşte Uzun pozlama tekniği ile çekilmiş fotoğraf örnekleri:

Long Exposure of Fireworks
Long Exposure of Fireworks

Annual photo
Annual photo
Fire and water
Fire and water
S-Bend (ii)
S-Bend (ii)
Flame Wall
Flame Wall
Niagara Falls
Niagara Falls
Pigeon Point Lighthouse
Pigeon Point Lighthouse
Time to choose the right colours..
Time to choose the right colours..
Disney – Illimunations – Reflections of Earth (1) (Explored)
Disney – Illimunations – Reflections of Earth (1) (Explored)

Daha fazlası burada

10 adet ücretsiz mükemmel kaligrafik font

xerre | 29 March 2010 21:09

Kaligrafi sözcüğü, yunancadaki kalos (güzel) ve graphia (yazı) kelimelerinden türetilmiş. güzel yazı yazma sanatı anlamına gelen kaligrafi, binlerce yıllık bir tarihe ve günümüze uzan bir gelişme dönemine sahip. günümüzde kaligrafinin son aşamasını sanırım kaligrafik fontlar oluşturuyor.

bu yazıda, çeşitli tasarım ve çalışmalarınızda kullanabileceğiniz, etkileyici ve yaratıcı işler çıkarmanıza yardımcı olabilecek 10 adet ücretsiz kaligrafik fonta ulaşabilirsiniz.

1 – ChopinScript

Chopin font bu kategorideki ücretsiz fontların arasında en favori olanlarından biri, tasarımcıların gözdesi.

2 – Liberate Wide Normal

tasarımcılara özel e-dergiler

admin | 19 January 2010 14:43

internet’in gelişimine ayak uyduran online yayıncılık sektörü, ihtiyaca yönelik içeriği e-dergiler aracılığıyla geniş kitlelere sunmaya devam ediyor. ücretsiz sunulan e-dergiler artık flaş ve sayfa çevirme eklentileriyle daha kaliteli ve görsel açıdan daha etkililer. bilgisayar ekranlarının dokunmatik yapıya bürünmesi sayesinde artık, e-dergiler kullanım açısından daha ileri düzey olanaklar da sağlayabiliyor.

Visualizer Magazine
Visualizer Magazine

tanıtım sayısını yeni yılda sunan visualizer magazinede illüstratör yiğit köroğlu’nu, fotoğraf sanatçısı mehmet yalhı’yı ve 76 tasarımcının portfolyosunu bulabilirsiniz. dergiyi “pdf” ve “exe” olarak indirebilirsiniz.

Embrosyst
Embrosyst

beş sayıyı geride bırakan Embrosyst’in “collage” temalı sayısında türk fotoğrafçı murat saygıner’in çalışmalarını da görebilirsiniz. indir.

Tipografi ve Reklamcılık

admin | 25 November 2009 15:32

tipografinin ne olduguna değinecek olursak, tipografi yazının içerik (reklam, video, grafik tasarım, albüm kapakları, afiş) içerisinde güzel ve etkili kullanımı diyebiliriz. Yazı sanatı da diyebileceğimiz tipografi özelllikle grafik tasarımda ve reklamcılıkta etkili bir şekilde kullanılıyor. amaç ise insanları etkileyebilmek ve yazıları içerikle tamamen uyumlu, gözü yormayan yazılar kullanmak. Tipografi hakkında daha kapsamlı bilgi edinmek isteyenler buraya bakabilirler. Bu makalede tipografinin basılı reklamda kullanılan en güzel örneklerini bulabilirsiniz.

SignCafe Magazine Cover Design

Brighton Language School

BMW X3

İçinizdeki sanatçı yönünüzü dışa vurun: Online çizim!

admin | 16 November 2009 17:00

Dijital artistler genelde photoshop ve painter tarzı programlar kullanırlar. Bunların yanında internet üzerinde online bir şekilde çizim yapıp bunları yayınlayanlar da var. Sadece profesyonellere değil herkese açık olan siteler de bulunmakta, bunlardan populer ve sosyal yapıda olanlarını merak ediyor musunuz? Hemen farenizi elinize alın ve içinizde bastırılmış vaziyette bulunan sanatsal yönünüzü dışa vurun!

http://www.ratemydrawings.com/

Üyelik üzerine kurulu ve oylama sistemiyle çizilen resimleri derecelendirme özelliğine sahip olan bu sitede çizim alanı olarak flash ve java kullanılmakta. Çok hızlı bir büyüme sürecinden sonra kendini iyice geliştiren bu sitede flash ile yapılan çizimlerin video kaydı tutulabilmekte, java ile çizilen resimlerin ise videosu alınamamaktadır. Flash çizimlerin çizgileri vektörel bir yapıda olduğu için java ile yapılanlara nazaran daha kırık gözükebilmektedir ama bu flash ile yapılan çizimlerin daha kötü olacağı anlamına gelmiyor. Sitede forum, topluluklar, çizim dersleri, aynı anda aynı tuval üzerinde çizim yapabilmemizi sağlayan drawchat bölümü ve deviantart tarzı kolleksiyonların oluşturulabildiği bölümler bulunmakta. Sık sık düzenlenen yarışmalarda grafik tablet hediye eden bu site aynı zamanda 22 dolara 35″ x 23″ ebatında posterlerin de satışını yapıyor.