bildirgec.org

antivirus hakkında tüm yazılar

Spamci ülkeler

shane | 07 December 2012 11:04

Sinir bozmaktan öte teknik anlamda da yeterince zarara neden olma becerisine sahip spam mailler hangi ülkelerin marifeti dersiniz? Internet güvenlik şirketi Sophos‘un açıklamasına göre, 2012 yılının ilk 3 ayında dünya çapında gönderilen spam maillerin yüzde 60’ından şu ülkeler sorumlu (sondan başa doğru): Vietnam, Pakistan, Polonya, Brezilya, italya, Rusya, Endonezya, Güney Kore, ABD ve Hindistan.

Açıklamada, spam maillerin miktarında azalma olduğu ve bunun nedeninin Facebook, Twitter ve Pinterest‘in spam alanı olarak yoğunlukla kullanılması olduğu bilgisi de yer alıyor. Örneğin Mart ayında pek çok Pinterest kullanıcısı Starbucks‘tan hediye kartı tuzağına düşmüş.

hangi antivirüs daha iyi 2011

0slck0 | 22 April 2011 20:07

artık bilgisayarlarımızın vazgeçilmez parçası olan antivirüsler ne kadar iyi? hangisi daha çok zararlı buluyor? bunları merak ediyorsanız işte
av-comparatives sitesi bizim için bu testi gerçekleştiren hatrı sayılır sitelerden biri. hatrı sayılır diyorum çünkü bir çok antivirüs programının sitesinde ödüller kısmında av-comparatives amblemini görebiliriz. bu detaylarını vereceğim test şubat 2011 e ait son testtir.

ilk olarak şunu belirtelim. test sonuçlarında verilen sertifikalara etki eden iki faktör var. bunlar:
1- tarama sonundaki bulma oranı
2- yanlış alarm sayısı (zararlı olmadığı halde zararlı gibi görme)

Microsoft dan Bedava ve Etkili Virüs Programı “Microsoft Security Essentials”

einstain | 19 April 2011 14:39

Günümüzde teknoloji ve bilgisayar sektörünün hılza ilerlemesi, bu teknolojiye duyulan ihtiyacın artması ile birlikte üretilen yazılımların gittikçe karmaşıklaşması bilgisayar sistemleri üzerinde bir çok güvenlik açığının da meydana gelmesine yol açmaktadır. Bu ortamın oluşumu antivirüs veya internet güvenliği sağlayabilen birçok yazılım için hızla büyüyen bir pazara imkan sunmuştur. Günümüzde güvenlik yazılımı olmayan bir bilgisayarı düşünmek neredeyse imkansız hale gelmiştir. Kurumsal yapıya sahip firmalarda, gerekli risk anallizleri ve teknik incelemeler sonucunda firmanın ihtiyacına uygun güvenlik politikaları geliştirilip uygun çözümler üretilmektedir.

2010’un en iyi bedava 10 programı

silver530 | 24 September 2010 15:00

2010 yılının en başarılı ücretsiz tam sürüm yazılımları:

1 – windows live messenger 2010: fazla söze gerek yok. indirme sayfası

2 – nepflex screen recorder: masaüstünüzde yaptığınız herşeyi kaydedin. indirme sayfası

3 – dream desktop agent: duvar kağıdı uzmanı. indirme sayfası

4 – avefolderbg: klasörlere arkaplan resimleri koyun. indirme sayfası

5 – yowindow: masaüstünüzde şık bir hava durumu, havalar kötü olsa bile. türkçe dil desteği var. indirme sayfası

6 – messengerdiscovery: live messenger’ın özelliklerini çoğaltın. türkçe dil desteği var. indirme sayfası

7 – soluto: windowsun açılışını hızlandırın. indirme sayfası

8 – screenbrush: renki resimler yapmak için. indirme sayfası

9 – immunet protect: koruma yazılımı. indirme sayfası

10 – martview: fare hareketiyle internette hızlı gezinmek için. indirme sayfası

yazılarımdan bazıları:

ücretsiz cloud antivirus programları

ADRKN | 21 July 2010 13:25

cloud computing kavramının yayılmasından nasibini alan sadece internet uygulamaları değil. bu çiçeği burnunda bulutlu dünya, güvenliğe de el atmış durumda. ancak bulutlardan inen bu güvenlik yazılımları diğerlerine bir çok yönden fark bindiriyor. yazımda bilinen 2 adet bulut antivirüs yazılımını inceliyorum, keyifli okumalar!

Güvenli bilgisayar için?

thefeti | 09 July 2010 18:56

Günümüzde virüstü, trojandı aliydi veliydi yeterince tehdit mevcut. Antivirüsler, açık olmak gerekirse onlara karşı yetersiz kalıyor. Her gün o kadar virüs üretiliyor ki onların da yetersiz kalması doğal. Bu yüzden bir windows işletim sistemini ömrü en fazla 2-3 ay oluyor. Format atmak gerekiyor. Sorunum şu: Bilgisayarım c ve d diye iki harddisk mevcut. C’ye format attığım zaman d’de dosyalarım bulunduğu için D’nin fişini çekiyorum. C’ye windowsu ve bir antivirüs yükledikten sonra D’nin fişini tekrar takıyorum. İzlediğim yöntem bu. Baya yorucu bir iş. Sizce yaptığım ne kadar güvenilir? Önerebileceğiniz başka bir yöntem var mı?

herkese lazım açık kaynak kodlu yazılımlar-1

TurkDragon | 06 July 2010 11:43

günlük bilgisayar kullanırken işimizi kolaylaştıran çoğu programın açık kaynak kodlu muadili var. bazen paralı programlardan daha iyi iş çıkaran ve kolaylık sunan tabiri caizse her eve lazım açık kaynak kodlu programların bir listesi:

1) güvenlik yazılımları

a) ClamWin

ClamWin
ClamWin

resmi sitesindeki bilgilere göre 600,000 bin kullanıcısı varmış. kaliteli ve sürekli güncellenen bir virüs veritabanına sahipmiş.