bildirgec.org

android os hakkında tüm yazılar

Nexus 2: Samsung Nexus S by Google

FAYA85 | 01 November 2010 13:30

Nexus 2 (s) 1.sine benzemiyor
Nexus 2 (s) 1.sine benzemiyor

Google Android yazılımıyla girdiği telefon pazarına daha önce htc’ye yaptırdığı nexus one ile iphone’ların rakibi olmaya çalışmış fakat başarısız olmuştu.Günümüzde iphone 4 çılgınlığı almış başını gidiyorken bu kez google dünya devi Samsung ile birlikte çıkaracağı nexus two ile hem iphone hem de kin ile başarız olup windows mobile 7‘yi piyasaya sunan rakibi microsoft‘a cevap vermeye hazırlanıyor.

Nexus 2 1.sızan resim
Nexus 2 1.sızan resim

Google bu kez işi şansa bırakmak istemiyor ve 4-inch AMOLED ekranı 1.2 ghz çift çekirdek işlemcisi Gingerbread (Android2.3) işletim sitemiyle tablet pcleri aratmayacak bir cep canavarı yaratmak peşinde.
Kaynak
Nexus 2 yoksa nexus S mi güncelleme Link 1 and 2

Nikon’dan tablet ayarında fotoğraf çerçevesi

FAYA85 | 28 October 2010 15:15

Nikon's new My PictureTown 3D
Nikon’s new My PictureTown 3D

Dünyanın önde gelen fotoğraf makinesi üreticilerinden nikon
duyurduğu fotoğraf çerçevesi ile oldukça ilgi uyandırdı.
Nikon’un yeni çevrimiçi hizmeti “my Picturetown 3D” harikası sayesinde yüklediğiniz 2D resimler 3D yani 3 boyutlu görünüm kazanacak, nikon mühendisleri ve yazılım geliştiricilerin yazdığı bu programı kullanmak için ise (aylık 1.995 Yen ($24) ya da 19.950 Yen( $244) ) bir ücret karşılığında abone olmak gerekiyor.

Nikon's new My PictureTown 3D
Nikon’s new My PictureTown 3D

İpad’e en ciddi rakip Samsung’dan geliyor

FAYA85 | 05 May 2010 12:17

S-pad
S-pad

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Samsung yeni bir mobil cihaz piyasası oluşturan ipad’e S-pad ile cevap vermek istiyor. S-pad’in en büyük özelliklerinden biri 7 inc genişliğindekiSuper AMOLED ekranı. Bu yeni teknoloji sayesinde çok daha hassas dokunma duyarlılığı sağlanıyor. Ayrıca cihaz ipad’de şu an bulunmayan 3g usb ve wi-fi bağlantıyı da kullanıcılarına sunuyor. Android os tabanlı bu cihaz yaz aylarında kore’de piyasaya sürülecek.

samsung-galaxy-tab
samsung-galaxy-tab

Daha fazla bilgi ve resim için buraya veya bilgi için buraya bakabilrsiniz.