bildirgec.org

analiz hakkında tüm yazılar

ilham kaynağı 16 data grafiği ve posteri

0770 | 12 October 2011 18:11

grafikler, bilgiyi görsele çevirerek daha iyi anlamamızı ve yorumlamamızı ve hatta şaşırmamızı sağlar.. aşağıda tasarımcılar için ilham kaynağı olabilecek 16 grafik çalışması var. içerik olarak da, tasarım olarak da bakılmadan geçilmeyecek türden.. örneklerin en altında bir çok ilginç tasarımın yer aldığı siteler var, onları atlamayın..

1. Sosyal pazarlama pusulası (social marketing compass)

2. mısırlı grafik, değişik bir tasarım olmuş. linki çalışmıyor, buradaki görüntü ile idare etmeye çalışın..

3. çiçek grafiği : çiçeğin her yaprağında ayrı bir tema ve bu temayla ilgili siteler yer alıyor.

az oz

deLe | 14 July 2011 11:32

http://azveozyorum.wordpress.com/

İlişkiye Saygı, Sevgiden de Önemli

astral | 24 October 2010 14:20

Tony Duran’ın objektifinden yansıyan Rene Russo
Tony Duran’ın objektifinden yansıyan Rene Russo

Dünyanın senin çevrende dönmediğini görmen ne kadar önemli! Ne sözler, ne de o masum gülüş masumluğumuzu betimlemiyor, bu ahenkli çağ bozumlarını yaşadığımız son devrede…

Herşeyi geçtiğimiz, olgunlaştığımız bu evrede sözde kendimizi bilmemiz lazım. Nasıl? Güven sözlerle, vaatlerle olmuyor, çoktan çoktan anladım. Hikâyeler mi anlatılmalı kendini önemli hissetmen için? 20 dk’da bir aranılıp ama gayet güzel aldatılabildiğini gören biri olarak bunlara inanmıyorum. Hesap, sorgu, sual; hikaye. Geç, inanmıyorum.

İlişkide Akıllılık ya da Çocuklaşmak

astral | 02 October 2010 11:19

Her yere onu da taşımak istiyorum. Biliyorum olur şey değil. Hatta saçma.

Arkadaşım ‘Gelsene gezelim’ dedi. Hiç canım çekmedi. ‘Şudur budur’ dedim, kapattım konuyu. Ama o olsa yanımda, giderim, giderim; o zaman canım ister.

Biliyorum, bunların hiç biri mantıklı değil. Sanki o olursa sohbet çok güzel olacakmış, o olmazsa onca yıllık arkadaşımdan sıkılacakmışım gibi. Ben ‘onu istiyorum’ ve ‘sadece onu’ istiyorum, aslında durum bu. Arkadaşlarımı onsuz çekemememin nedeni de bu.

Notalar ve İzler

astral | 05 September 2010 14:28

‘Gerçekten on beş dakikada özlüyor musun?’Bunu bilmiyorum, bebek.

‘Özlediğini mi sanıyorsun yoksa?’ Bilmiyorum. Birşey diyemem. Ben sana göre ruhsuzum.

‘Bu ilişkide, ben mi tuhafım yoksa sen mi? Bilemem.

Öğrenmem de mümkün görünmüyor. Ayrıca gerçeğin ne olduğu da, beni o kadar ilgilendirmiyor. Seçeneklerden gidelim:

a- Gerçekten on beş dakikada özlüyorsun:Olabilir. Anlamıyorum ama izliyorum sakince. Belki seni sen yapan özelliklerden. İrdelemedim.

b- Özlediğini sanıyorsun: Diyelim bu seçenek doğru. Benim için ne değişir? Hiç. Dinginlikle izliyorum seni, seni ve tavırlarını. Çünkü benim iç tavrım böyle. İçten gelen haleti ruhiye bu.

el yazısını anlayan iphone geliyor

lazaronnie | 21 July 2010 12:18

fotoğrafı çekilmiş bir kartvizit
fotoğrafı çekilmiş bir kartvizit

creaceed, prizmo isimli yazılımına birkaç ay önce yaptığı güncelleme sayesinde kamera destekli taranmış resimlerin perspektif düzeltimlerini sağlamayı başarmıştı. bu gelişmeler “iphone ne zaman optik karakter tanımlama (ocr) yapabilecek?” sorusunu gündeme getirmişti.

yazılım perspektif ayarlaması yapıyor
yazılım perspektif ayarlaması yapıyor

eğer apple onayından geçerse, ocr işlemeyi başaran yazılım birkaç hafta içinde apple yazılım indirme servisinde yayınlanacak. yazılımın geleceği çok parlak. çünkü ilerleyen zamanlarda kötü perspektifleri daha doğru düzeltme ve desktop pc’ler ile daha iyi uyumluluk getirecek. yazılım sizden sadece kamerayı metin içeren objeye yöneltmenizi ve deklanşöre dokunmanızı istiyor.

Google da, Facebook’un Dikiz Aynasında!

algoz | 19 March 2010 14:03

Web ile ilgili çeşitli araştırma ve ölçümleme raporları yayınlayan Hitwise, mart ayının İkinci haftasında, toplam ziyaretçi sayısındaki payını %7.07’ye çıkaran Facebook’un Google’ı (%7.03) geçerek, ABD’nin en çok ziyaret edilen web sitesi olduğunu duyurdu.


Toplam ziyaretçi sayısındaki payını 2009’un aynı dönemine göre %185 arttırmayı başaran Facebook (Google %9 arttırabilmiş), kullanıma girdiğinden itibaren, başta dünyanın en “webilize” olmuş ülkesi/toplumu olarak görülen ABD’de de olma üzere, devam etmekte olan yükseliş trendini, oldukça önemli bir kilometre taşını daha geride bırakarak devam ettirmekte.

Ücretsiz PayPal Analiz Aracı: AnalyzePal

trampfd | 17 March 2010 11:53

PayPal ülkemizde de kullanımı hızla artan popüler bir sistem.
Eğer siz de PayPal ile çalışıyorsanız AnalyzePal‘ e bakmanızda fayda var.

Kısaca AnalyzePal, grafiksel tablo arayüzü ile paypal satış takibi, performans ve müşteri istatistiğitutmanızı sağlayan ücretsiz bir adobe air uygulamasıdır.
Kullanmak için kullanıcı adı ve parolanızı istemez, herhangi bir api ye ihtiyaç duymaz. Paypal dan indirebileceğiniz işlem kütüğü dosyası ile offline olarak çalışır.

Ücretli sürümlerinde ekstra olarak coğrafi analizler, müşteri aktiviteleri, birden fazla hesap takibi, rapor paylaşımları gibi özellikleri bulunuyor.

Detaylı bilgi için
Resmi sitesi: AnalyzePal