bildirgec.org

ana okulu hakkında tüm yazılar

mutlaka ana okulu

nazokiraze | 19 May 2011 19:55

Bazı ebeveynler çocuklarını çeşitli sebeplerle ana okuluna göndermiyorlar.Maddi sebeplerden dolayı olanları bir kenara koyarsak çocuğun okuldan bıkmasından korkan ve bu sebepten ana okuluna gitmesine gerek olmadığını savunan anne babaların yanı sıra bir sene daha okula getir götür derdi ile uğraşmak istemeyenlerin de fazla sayıda olduğunu düşünüyorum.

Oğlum bu yıl ana okuluna başladı ve başladığında kalem tutmayı bilmiyordu (elinde su şişesi veya lolipop gibi dümdüz tutuyordu) uyku saatleri bellisiz, sürekli hareket halinde azgın, kuduruk bir çocuktu.(hala azgın kuduruk ama nedense öğretmeni sınıfında çok uslu olduğunu söylüyor)

Ana okulu şenliği

nazokiraze | 19 May 2011 18:46

Geçtiğimiz hafta henüz ana sınıfına giden oğlumdan istenilen üç boyutlu Kız Kulesi maketi yüzünden günlerce strese girdim, bu yaştaki veletten bu istenir mi ,şimdi işi gücü bırak bunlarla uğraş diye söylenmeyi de ihmal etmedim.

Ancak bu çalışmalarımız meyvesini bu Salı günü verdi.Küçükçekmece Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Küçükçekmece Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “Okul Öncesi Çocuk Şenliği” için yapıldığını bilmeden harıl harıl maket yapmakla uğraşan veliler ve çocuklar o gün çok eğlendik.

Haftalık-4

nazokiraze | 26 September 2010 17:07

Okullar açılalı beri bilgisayarımdan uzak kaldım, bu hafta sonu bari artık kavuşayım dedim.Ana sınıfına çocuk vermek ne zormuş, ilk günler ağlayarak yanından ayırmayan oğlum şimdilerde alıştı bırakıp dönmeye başladım, ama hala annelerini sınıftan ayırmayan çocuklar var.

Gittiğim irili ufaklı bütün kırtasiyelere iki çift lafım var: Bütün herkes Bakugan, Ben10, Spider Man ürünler kullanmak zorunda mı, yahu lise öğrencisi kızıma bir etiket alamadım, bu ne iştir.

Spartacus: Blood and Sand dizisinin Spartaküs’ü Andy Whitfield‘in hastalığı tekrarlamış, kendisine acil şifa diliyorum, umarım dizinin 2. sezonuna başka birini oynatmak gafletinde bulunmazlar.

çocuklar için ( okul öncesi ) etkinlik videoları/ aktiviteler

biSGen | 05 February 2009 20:48

özellikle okul öncesi eğitimde işinize yarayacağını düşündüğüm bu site ( activitytv )’de origami, müzik, paper craft, eğlence, sihir, el sanatları, dans, bilim,çizim ve daha birçok etkinlik örneği / etkinlik videoları var.

ingilizce olan sayfada kategoriler hemen üstte… sağ üst köşede de etkinlik/aktivite arama motoru (Find an activity!) mevcut… sitede çocuklar için oyunlar da var.

Burada star tv yayınından alınmış video var.

zee | 31 October 2005 15:00

Burada star tv yayınından alınmış video var. Şu yuva çocuklarının yediği dayak görüntüleri. artık nasıl bir şiddetse, şiddet görüntülerinin, fövüşlerin yayınlandığı bir site mimlemiş. Görüntüleri izlememiştim, izlemez olaydım, çok sinirlendim…