bildirgec.org

amerika hakkında tüm yazılar

Patentler petrolün yerini alacak mı?

makustalih | 02 March 2012 18:06

Uzun zamandır internet üzerinden takip ettiğim teknoloji haberlerinde en çok konuşulan konulardan biri “Patent” konusu. O kadar çok konuşulup yazılıp çiziliyor ki, bir çok haber sitesinde yeni bir patent üzerine mahkeme haberi görmek işten değil. Firmalar için durum da çok farklı değil, artık patentler teknoloji firmaları için vazgeçilmez en önemli alan olmuş durumda. Petrolün ilk icadında petrol için gösterilen ilgiye benzer bir ilgi şimdi patentlere gösteriliyor. Patent tarihi çok eski olmasına rağmen eskiden daha az sayıda ve belli ülkelerden yapılan başvurular uluslar arası araneya kayıp, uluslar arası araneda mahkemeler başlayınca işin seyri değişmiş durumda.

Bence patent konusunda geçtiğimiz günlerde iki önemli kırılma noktası yaşandı. Birincisi Google’ın Motorola’yı satın alması. ikincisi ise Çin ile Amerika arasında gitgide artan patent gerginliği.

Amerika’da Doğum Kontrol Hapları Da Bedava Olsun

| 05 June 2011 14:56

Amerika’da sağlık uzmanları, doğum kontrol haplarının bedava satılıp satılmaması gerektiğini tartışıyorlar. Sağlık merkezleri, prezarvatifleri bedavaya verirken Amerikalılar, hala doğum kontrol haplarına para ödemek zorundalar.

Facebook 700 milyon üyeye ulaştı – Türkiye 3. sırada

kerimsarigul | 02 June 2011 14:39

Facebook - 700 milyon üye - Türkiye 3. sırada
Facebook – 700 milyon üye – Türkiye 3. sırada

Daha Temmuz 2010’da sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kullanıcı sayısının 500 milyon olduğu belirtilmişti. O tarihten bugüne neredeyse bir yılda kullanıcı sayısının 700 milyona yaklaştığı bildirildi. Bu da üye sayısının bir yılda yaklaşık 200 milyon arttığını gösteriyor. Böyle giderse 1 yıl içinde 1 milyara ulaşacağa benziyor. Bu sayının TV seyredicisi sayısı kadar olmasa da her geçen gün ona yaklaştığı belirtiliyor.

Geçen ay içerisinde en çok üyenin Brezilya’dan kayıt olduğu, toplam Brezilya üyeleri arasında geçen ay üye olanların oranının % 11 (2 milyon) olduğu bildirildi. Brezilya’yı Endonezyalılar (1.5 milyon) ve Filipinliler (1.3milyon) takip etti. 4 ve beşinci sırada ise (1.1 milyonla) Meksika ile Arjantin bulunmakta.

Superman bile Amerika’ya rest çekti!

queennothing | 10 May 2011 10:36

Son zamanlarda çizgi roman takipçilerinin gündeminde, Action Comics tarafından yayınlanan 900. Superman kitabında kahramanımız Superman’in ağzından çıkan cümleler var. Nisan sonunda yayınlanan kitapta Superman, özetle (üstte) artık Amerika’ya inanmadığını ve Amerikan politikasını temsil etmek istemediğini söylüyor.
Esasen Amerikan olmasa da (bir Amerikan ailesi tarafından evlat edinilmişti) Amerika’nın süper kahramanı olarak benimsediğimiz Superman’siz bir Amerika kan kaybedecek gibi gözüküyor.

Usame bin ladin gerçekten öldü mü?

pusluvadi | 02 May 2011 22:03

Barack Obama dün bir açıklama yaparak El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in öldürüldüğünü dünyaya duyurdu ve bu duyurusunu yaparken teknolojiyi de unutmadı Bin Ladin’in ölüm haberi canlı yayın ile YouTube’daki resmi Beyaz Saray sayfasına eklendi ve youtube yetkilileri twitter üzerinden haberin canlı olarak verilmesinide ayrıca sağladılar. Yayın biter bitmez Twitter’da bir saniye’de 4 bin twit atıldı.

Ölümüyle ilgili yayınlanan foto

bin ladin
bin ladin

Fotoğrafa baktıktan sonra photoshop ve bilumum türevlerine alışık olanların gözü bir noktaya takılıyor. Bu fotoğraf sahte (fake) mi?
Fotoğraf üzerinde oynanıp sahte ölüm fotoğrafı mı ayarlandı. Hiç mi dişine bir şey olmadı? Belki bu manada onlarca soru çıkarabiliriz.

Güneş pilleri ve zorlukları

lazaronnie | 09 February 2011 10:37


İstenmeyen durum : panellerin karla kaplanması.

Bu yıl birleşik devletlerde bazı insanlar, kar ve buzun doğurduğu esaretin altında kaldılar. yoğun kar ve buz, panellerin üzerini kaplayıp güneş ışığını engelledi. kimi zaman çok düşük derecelere kadar düşen hava sıcaklığı, ev sakinlerinin şebekeye daha fazla yüklenmelerine sebep oldu.

ünlü markaları Amerikadan ucuza alın!

misterial | 11 November 2010 23:29

Hani hepimizin severek giydiği markalar vardır ya, işte o markaları üretildiği yerden almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. sistem basit; üye oluyorsunuz,ufak bir ücret karşılığı size amerika da bir adres veriliyor,sanki siz bu adresteymişsiniz gibi gösteriliyor,daha sonra istediğiniz ürün kargoyla o adresten alınıp,Türkiye ye getiriliyor. peki neden bu internet sitesini öneriyorum? çünkü ups gibi uluslararası kargo şirketleri taşıma işini çok pahalıya yapıyorlar. işte bu internet sitesi taşıma ücretlerine belirli kıstaslar getirerek sizi bu yükten kurtarıyor ve taşıma kısmını en uygun fiyatlarla yapıyor. Yurtdışından alışveriş meraklılarına duyurulur.

Medal Of Honor Piyasaya Sürüldü

ewrenjfm | 18 October 2010 13:13

Bilindiği Üzere, Medal Of Honor‘un Bu versiyonu büyük tartışmalara yol açmıştı, ve piyasaya sürülüp sürülmemesine kadar bir çok düşünce dolanmaktaydı… Hatta İngiltere Savunma bakanı bu oyunun yayınlanmaması için bir çok bildiride bulundu.

Oyun Taliban’ın İngiliz Ve Amerika askerlerine karşı düzenlediği eylemleri konu almaktadır.

Ve iki gün önce bunların aksine EA oyunu piyasaya sürdü. EA gamesin haddini aştıgını düşünen ABD ve İngiliz piyasasında bu oyunun askeri üslerde oynanması ise hala yasak…

Kaybedecek Zaman Yok

fenster | 24 September 2010 10:15

Superonline’nın düzenlemiş olduğu ve “kaybedecek zaman yok” sloganıyla yola çıkmış bir internet çekilişiyle karşılaştım. Ödül ise bir hayli büyük, kazanan talihli New York’a seyahate yollanıyor. Kampanyanın maksadı Superonline’nın yeni tarifelerini tanıtmak amacıyla insanların siteye ziyaretini sağlamak olsa da ödül Superonline’a geçmeyi düşünmeyen insanlara da çıkabilir ki burasını beğendim. Hizmet satın aldığınızda:

(29-TL, 39-TL, 49-TL için 1 çekiliş hakkı, 59-TL, 69-TL için 2 çekiliş hakkı, 89-TL, 99-TL için 3 çekiliş hakkı, 199-TL için 6 çekiliş hakkı,)