bildirgec.org

ambalaj tasarımı hakkında tüm yazılar

yaratıcı ve güzel ambalaj tasarımları

Apples | 03 March 2010 12:53

paket ve ambalaj tasarm tarihi 80 ve 90′ lı yıllara dayanır ve şuan da parekende sektörünün üzerinde çok durduğu konulardan biridir. Avrupa’ da sadece paket ve ambalaj tasarımı üzerine 300′ ün üzerinde ajans olduğunu düşünürsek sektörün önemini kavrayabiliriz.

el nigritto enerji içeceği
el nigritto enerji içeceği
tütsü
tütsü
dino sakız biraz tartışılır bir ambalaj olsada güzel
dino sakız biraz tartışılır bir ambalaj olsada güzel
gören insanın kesin canı ister
gören insanın kesin canı ister
bu kutuya kulak verin
bu kutuya kulak verin

kaynak

20 alışılmadık ve yaratıcı paket tasarımı

xerre | 14 April 2009 18:52

daha önce şu bildiride de bahsi geçen paket tasarımlarının amacı, ürünü satın almaları için potansiyel alıcıları cesaretlendirmektir. ürün içeriği veya ürün hakkındaki bilgilere nazaran ürünün tüketiciye sunum şekli ve paketleme tasarımları satışı asıl etkileyen faktördür. ve bazı paket tasarımları zekice ve de ilham kaynağı olacak cinstendir.
bunlardan 20 tanesi şu şekilde:

nike tarafından sınırlı sayıda üretilmiş olan bu ayakkabı kutusu, stadyumu ayaklarınıza seriyor.

çikolata krizi için çikolata hapları.

paket tasarımları

bakiyyebemolu | 02 June 2008 21:36

paket tasarımları garfik tasarımın kollarından biri. ürünün tüketiciye sunum şekli sanırım pazarlamanın en önemli safhası. konuyla ilgilenenler ya da sadece tasarımları incelemek için şurada ve şurada güzel örnekler listelenmiş.

Miller, kendiliğinden soğuyan bira üretecek

dreamworks | 21 April 2006 02:31

Sonunda içindeki içeceği soğutabilen kutular üretiliyor.

Bu kutular sayesinde, biranız ya da kolanız ılıdığında tek hamleyle, 3 dakika içerisinde, 17° C’ye kadar soğutabiliyorsunuz.

I.C. Can™
I.C. Can™

The Instant Cool Can (I.C. Can™) ismiyle üretilen bu sistemi ilk olarak Miller kullanacak. 2007’nin ortalarına doğru marketlerin raflarında Miller’ın kendinden soğutmalı biralarını bulmak mümkün.

100% güvenli ve çevreye duyarlı bu sistemin ayrıntılarını üretici firmanın sitesinde bulabilirsiniz.

Nestlenin Ambalaj Tasarimlari

ryan | 06 December 2005 21:55

Nestle tüketicilerin daha kolay kullanacağı ambalaj tasarımlarına odaklandı. Dünyanın her yerindeki ambalaj tasarım ekiplerinden bu konuda çalışmalarını isteyen şirket, değişen yeme içme alışkanlıklarını da hesaba katıyor.

Dünyanın bir numaralı gıda devi olan Nestle daha kolay açılabilir poşetler, kapaklar geliştirmek ve açılan tüp başlıklarının daha iyi kapanabilmesi için ambalaj mühendisliğine odaklanıyor. Bu yeni proje kapsamında Nestle’nin birkaç hafta önce piyasaya çıkardığı yeni Country Cremery dondurmasının özelliği de içerdiği çikolata ya da vanilya değil ambalajı; Nestle’nin tasarımcıları dondurma donduğunda kolaylıkla çıkarılabilecek plastik kapak ve kaşıkla alırken tutulması kolay karton köşelerin nasıl yapılacağını belirlemek için dokuz ay boyunca çalıştılar. Bir ürünün nasıl açılacağı ambalaj sürecinin en önemli sorusudur. Kaplar hem yükleme ve depolamadan etkilenmeyecek kadar dayanıklı hem de tüketiciye zorluk çıkarmayacak şekilde kolayca açılabilecek bir yapıda olmalıdır.

coca cola m5

azurenus | 26 July 2005 08:55

[coca cola], tadında ve formülünde değişiklik yerine tasarımda bazı yeniliklere gidiyor. m5 adını verdiği bu projede 5 kıtadan dünyanın en beğenilen 5 tasarım grubuna coca cola’nın yeni aliminyum ambalajını yaptırılmış. bu tasarım ajansları [designer’s republic] (ingiltere), [lobo] (brezilya), [mk12] (amerika), [rex] & [tennant mckay] (güney afrika) ve caviar (japonya). yakında hayata geçirilecek bu ambalajlar için çok lüks klüp ve mekanlarda bu şişelerin bulunacağını belirtiyor coca cola. projenin sitesi de yakında yayına girecek.