bildirgec.org

alternatif rock hakkında tüm yazılar

Feiticeira

r1g0r | 04 April 2009 10:27

http://www.riffual.com/03/04/2009/feiticeira/

MÜZİKTEKİ KANSIZLIĞA İLAÇ; ANEMİ

sahaf1976 | 20 February 2009 17:12

1996 yılında İzmir Buca Anadolu Lisesi’nin okul grubu olarak kurulan ve alternatif rock yapmayı şiar edinen ANEMİ, geçen 12 senenin ardından Merhamet adlı ilk albümleriyle sevenleriyle buluştu.
İzmir’de lise grubu olarak başlayan macera 12 yıl boyunca çeşitli üniversitelerde konserler vermekten, barlarda ve festivallerde sahne almaya kadar uzandı bu arada internet sitelerinde dolaşan demolar ise tanıyanları ve hayran kitlesinin hızla artmasını sağladı.

Vokal; Arda ÖZİRİ
Vokal; Arda ÖZİRİ

Coldplay internetin en popüler grubu mu?

shakaci | 03 September 2008 15:08

coldplay, alternatif rock yapan bir ingiliz grubu.

bu yazıya konu olmasının sebebi, ünlü müzik grupları arasında ve yaptığım küçük çaplı araştırmada en fazla dinleyici kitlesine sahip müzik grubu olması.

sao paulo konseri
sao paulo konseri

facebook‘da gezinirken müzik türünde en fazla hayranı olan müzik grubu olmasıyla dikkatimi çekti. öyle ki, daha önceden dinlediğim bir çok grubu da geride bırakmış görünüyordu. (Chris Brown, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers, Pink Floyd gibi)

ankaradan başarılı bir grup: felis

kahramancayirli | 19 March 2008 23:42

dün bir arkadaşımla tesadüfen bir kafe/bara girdik. sahnede bir müzik grubu vardı. grubun adı felis’miş. eskiden adları rakun’muş. rakun’un patenti alındığı için 2006da isimlerini felis olarak değiştirmişler.
hem yabancı hem yerli çok güzel şarkılar söylediler. sonra kendi şarkılarını. yakında da albümleri çıkacak. sizin de haberiniz olsun, siz de dinleyin isterim. buradan felisin kendi şarkılarını dinleyebilirsiniz..