bildirgec.org

almanca hakkında tüm yazılar

En İyi Bedava Sözlük ve Dil Araçları

koskun | 18 November 2010 12:00

Sizlere çevirim içi ve çevrim dışı kullanabileceğiniz toplam 8 adet sözlük ve dil aracı öneriyorum.

1-dictionary .netÇevirim içi olarak google servislerini kullanır.52 çeşit dili destekler. Bilgisayar kaynaklarını çok az kullanır.Çevirim dışı kullanamazsınız.

2-babelfish instant translation Aslında bir Firefox eklentisi olan bir sözlüktür. Çeviri aynı sayfada bir tooltip de gösterilir,böylece kelime çevirmek için yeni bir sayfa açıp kapamınıza gerek kalmaz. Firefox kullananlar için iyi bir eklentidir.

Yeni Bir Dil Öğrenmek İçin Kendinizi Motive Edebileceğiniz 3 İpucu

Atomic Bomb | 01 October 2010 15:07

Artık günümüzde kimse bir dilin insana neler kattığını yadsıyacak değil. İnsan öğrendiği her dil ile kendisine farklı kapılar açabiliyor. “Bunu böyle söylemek kolay, gelgelelim öğrenmek hiç de kolay olmuyor” dediğinizi duyar gibiyim. Bu nedenle yeni bir dil öğrenme yolunda kendinizi motive etmeniz gerekiyor. İşte bu yazıda kendinizi motive etmeniz için üç ipucu vereceğim.

Bundan birkaç ay önce Fransızca öğrenmek istediğimi farkederek işe koyuldum. Ve aşağıda kullandığım stratejilerle oldukça ilerleme kaydettim denilebilir.

1- Sürekli girdiğiniz popüler siteleri o dilde kullanın

Bunu açıklamama müsaade edin. Bütün siteleri Fransızca / Almanca / Rusça kullanın demiyorum. Demek istediğim şu, dünya çapında popüler ve sizin de her gün kullandığınız 5 site belirleyin. Bunlar ne olabilir? Facebook, yahoo, google mesela. Bunları öğrenmeyi hedeflediğiniz dilde kullanın. Zamanla birkaç kelime öğrenmeye başlayacaksınız. Sürekli de kullandığınız için bir süre sonra bunları kanıksayacaksınız. Bu tarz global siteler zaten çok karmaşık bir dil kullanmazlar. Çünkü bütün insanlığı bir siteye toplamaya çalıştıklarından, mümkün olabildiğince kolay bir dil kullanacaklardır. Bu ipucunu pes etmeden bir süre uygulayın. Bir süre sonra öğrenmeye çalıştığınız dildeki basit bazı haber başlıklarını vs. anlamaya başladığınızı fark edeceksiniz.

2- Her güne bir sözcük tweetleme

Bunu da şöyle açıklayalım. Bilindiği gibi twitter, facebook artık hemen her internet kullanıcısı tarafından kullanılır oldu. Bu tarz yerler her güne bir sözcük olayını yapabileceğiniz mükemmel bir olanak sunuyor sizlere. Şu sitede her güne bir kelime sunuyor. Buradan ilgilendiğiniz dille ilgili bir kelime her gün yazılışı ve okunuşuyla size sunuluyor. Bu kelimeyi tweetlerinizden birinde cümle içinde kullanın. Böylece pasif öğrenme yeteneğiniz sayesinde birkaç kelime daha kazanmış olacaksınız. Bunu kendi rutini içinde değerlendirdiğinizde, tırmandığınız tepenin yüksekliğinin farkında olmayacaksınız.

MultiTranse 23 Dilde Cümle Çeviri Programı

cuneyt789 | 05 January 2010 12:41

Bu program sayesinde Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince, Arapça, Hollandaca, Yunanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça, Korece ve Japonca gibi tam 23 dil arasında karşılıklı cümle, metin çevirileri yapabilirsiniz.

Kelime, deyim, 6000 sembol ya da 23 farklı dildeki tüm metinleri sadece tek tıklamayla çevirebilirsiniz.

Programı İndirmek İçin Buraya Tıklayın

MultiTranse
MultiTranse

STUDİVZ – FACEBOOK KARŞI KARŞIYA / Almanca Arkadaşlık Sitesi

CihanTurK | 21 December 2009 10:14

studivz
studivz

facebook’a dişli bir rakip almanya’dan studivz.com özellikle almanya, çevre ülkelerdeki ve gurbetci türk gençleri arasında popülerliği çok fazladır. Facebook kadar iyi bir tasarıma sahip hatta tasarım şekil bakımından facebook tarafından davalı bir site.

Studivz tarafından facebook o bölgede güç kaybettiği için dava açtığını söylemektedir.
Bana göre doğru güç kaybediyor olabilir ama tasarımları gerçekten de facebook eski stiline tıpatıp aynısıydı.

Almanca Film İzleme Sitesi

CihanTurK | 18 December 2009 16:47

kino.de
kino.de

Film Tutkunları sizin için almanca içerikli bir site tavsiye edebilirim. Bilindiği gibi birçok film ülkemizden daha önce vizyona girmekte bu yüzden ülkemizde yayına başlamadan ve film indirmeden izleyebileceksiniz.

Ayrıca yabancı dilleri almanca veya almanca öğrenmek isteyenler içinde güzel bir film izleme sitesi. Birçok insan yabancı dillerini geliştirmek veya öğrenmek için o dilin konuşulduğu filmleri izlerler.

Sizde;

  1. Almanca öğrenmek için,
  2. Almancanızı geliştirmek için,
  3. Film indirmeden izlemek için,
  4. Yeni filmler izlemek için,
  5. v.s.

bunların hepsinden veya bir kısmından faydalanmak için buraya tıklayın.

Dilden Dile Metin Çevir

wols | 06 November 2009 13:07

flashcevir
flashcevir

Birçok metin çeviri sitesi var ancak genellikle çok yavaş ve düzgün bir çeviri alamıyoruz. Benim çevirilerim adeta tarzanca ve saçma bir sonuç veriyor. genellikle çevirinin çevirisini yapmak durmunda kalıyorum.Bu da hoş bir durum değil.

Benim Tavsiye edeceğim çeviri sitesi rakiplerine oranla daha hızla, doğru ve güvenilir bir çeviri sunuyor.

Yapmanız gereken tekşey Burdanflashceviri.co.cc sitesine gitmek ve sitenin sade arayüzünü kullanarak metniniz hangi dilden olursa olsun türkçe dahil birçok dile çevirebiliyorsunuz.

ücretsiz radyo, cd takip, poliçe takip, veresiye takip üstüne bir de 6 dilde çeviri yapan sözlük

biSGen | 12 August 2009 10:18

Exasystem tarafından ( sanırım ofis/muhasebe çalışanları düşünülmüş öncelikle ) 6 değişik yazılım ücretsiz / tam sürüm olarak paylaşmış. Bana da bunu bildirmek/paylaşmak düşer diye düşündüm.
Paylaşılan Yazılımlar
Herhangi bir dilde sorgulama yapıldığı zaman kalan beş dili aynı anda sorgulayanSözlük ( türkçe, ingilizce, fransızca, ispanyolca, italyanca, almanca )

Ekran görüntüleri
Yenilikler
Buradan indirebiLirsiniz.

+ – + – + – +
Radyo

Normal ve portatif olmak üzere iki çeşit yükleme şansına sahip olduğunuz yazılımda, yerli ve yabancı yüzlerce radyo istasyonuna ulaşabilmek mümkün. detaylı bilgi için buraya tıklayınız.
+ – + – + – +
CD Takip

»Genel Özellikler
»Ekran Görüntüleri
»Yenilikler
»Yardım
buRadan indirebiLirsiniz.
+ – + – + – +
ve diğer yazılımlar: Veresiye, poliçe takip, Kasa Defteri

bundan iyisi “Şam’da kayısı!” 🙂
faydalı olması dileklerimle…

En İyi 4 Online Tercüman Hizmeti

JaAaa | 08 April 2009 19:29

Bir yazıyı çevirmek bizler için her zaman zor ve zahmetli olmuştur. İşte tam bu anda yanımıza koşan onlina uygulamaları bizler için MakeUseOf listelemiş. Bakalım listede neler var?

Google Translate

Google Translate hala beta olsa da bizler için metin ve web sayfalarının çevirilerinde uğraşıyor. Her online çeviri hizmetinde olduğu gibi kelime hatalarına rastlayabilirsiniz.