bildirgec.org

alive hakkında tüm yazılar

Robopet

angelsdemos | 12 November 2009 15:34

Artık robot bir ev hayvanınız var! Adı Robopet! Yürür, koşar, oturur, havlar, yuvarlanır. Bir ev hayvanın yapabileceği her şeyi yapar. Etraftaki nesneleri ve insan hareketlerini algılar.

Özellikleri

 • Yürüme ve koşma gibi gerçekçi biyomekanik hareketler.
 • Hareket sensörleri ile sizinle iletişime geçer
 • Çevre bilinci ve etkileşim
 • Sonik sensörler ile seslere yanıt verir.
 • Hareket sensörleri ile insan hareketlerine yanıt verir
 • Uzaktan kumanda ile serbest davranış modu

Bladestar

angelsdemos | 10 November 2009 14:42

FlyTech Bladestar
FlyTech Bladestar

Bildiğimiz helikopter uçuşunu değiştiren iç mekânlarda uçan bir makine. Gelişmiş otopilot modu ve sensör tabanlı navigasyonu ile engellere çarpmadan ya da siz elinizle yönlendirerek gider.3 kanallı kızıl ötesi kumandası ile kontrol elinizde.

Özellikleri

 • Şarj edilebilir
 • Havada Gezinme Özelliği
 • Otopilot
 • Yapayzeka
 • 2 tane kuyruk pervanesi 2 tane ana pervanesi, it dalaşı aksesuarı ve koruyu taşıma çatası

Tatile Gidiyoruz da, Çiçekleri Kim Sulayacak?

zabun | 15 June 2006 11:15

Artık tatile çıkarken çicekleri sulayacak birine ihtiyacınız kalmadı. Çünkü çiçekleri artık cebinizde taşıyabileceğiniz şekilde küçülttüler. Öyleki Karete Kid’teki, Bay Miyagi’nin Bonzai’si bile bunun yanında sekoya ağacına benzer. Şeffaf plastik fanusların içine yerleştirilmiş, dayanıklı bitkilerden oluşan bu seriyi, anahtarlık veya cep telefonu süsü olarak kullanabilirsiniz.

petplant

Bronx Usülü Arabesk

Ethan | 06 December 2002 22:21

Malumunuz son bir kaç yıldır ortalığı kasıp kavuran bir Jennifer Lopez olayı var. Kendisi J.LO kod ismiyle de herkes tarafından bilinmekte ve gençlerimiz tarafından hızla tüketilmektedir. Müzik dünyasına ya da popüler olan herşeye ne kadar uzak olursanız olun onu bilmemek neredeyse Mehmet Ali Erbil’i bilmemeye eşdeğer bir durum.

Bu hatun şahıs geçenlerde yeni albümünü piyasaya sürdü. Kimi müzisyenler albümlerinin arasına en az bir on yıl ve bir sürü cilt sıkılaştırıcı kozmetik ürün sığdırırken Britney Spears ve türevleride her altı ayda bir yeni albümleriyle gözlerimizi dolduruyor. Jennifer Lopez de bunlardan biri çünkü daha bu yıl içerisinde bir remix albümü piyasaya sürdü. E zaten bunun ardından da Enough filmi için yaptığı “Alive” 45’liği geldi. Bütün bu müzikal şöleni tam olarak sindirememişken yeni albümü “This is me and… then” ile karşımıza çıktı. Yeni yeni müzik kanallarında dönmeye başlayan klibi ‘’ Jenny from the Block’’ belki görmüşsünüzdür. Aman izlerken kalbinize dikkat edin!

Bu yazının amacı Jennifer Lopez’in müzikal kariyerini eleştirmek değil. Sigortacıların cebini dolduran dillere destan güzelliğini övmek de değil. Son yıllarda Amerika’nın belli bölgelerinde yoğunlaşan bir akım var. Kaynağını hip-hop ve hip-hopçulardan alan bu akıma kimisi “Gangsta Rap” diyor, biz ise arabeskin Brooklyn şubesi diyebiliriz. Nedir bu gangsta rap peki?

“Cebime koymuşum silahı, doldurmuşum Mustang’e güzel kızları, bizim Puffy Daddy’de albümü çıkaracak söz verdi, söyleyin kim getirebilir ensemi yere” gibisinden bir maniyle durumu özetleyebiliriz. Bu insanlar son moda arabalarla geziyor, çatışmalarda istediğini vuruyor, vurdurtuyor, fakat şarkıların sözlerine baktığımızda hala fakirlikten ve eziklikten dem vuruyorlar. Kliplerde geçen görüntülerin ve şarkı sözlerinin en uyumsuz olduğu müzik türününün hiç çekinmeden Hip-Hop olduğunu söyleyebiliriz.

Jennifer Lopez’de haliylen Bronx da büyümüş bir latin güzeli. Pek çok zenciyle birlikte çocukluk ve genç kızlık dönemlerini yokluk içinde geçirmiş. (Buna tam olarak da yokluk diyemeyiz aslında ‘’Kibritçi Kız’’ ve ‘’Külkedisi’’ alınganlık gösterebilir.) Zamanında yaşamış olduğu bu ‘’salaş’’ yaşamı ise avantaja dönüştürme konusunda son derece usta. Hiç şüphemiz olmasın ki asıl usta ona bu aklı verenler.

Herhalde Jennifer ve çevresinde ona yön veren yaratıcı ekip arasında şöyle bir diyalog geçmiştir.

-Jennifer, eskiden ne kadar hırpaniymişsin yahu, şu haline bak.

-Doğru diyorsun da parasızlık işte.

-Aslında bu elbiselerin benzerlerini felan giyerek eski fakir kız imajını koruduğunu gösterebilirsin. Halk böyle şeylere bayılır biliyorsun

-Haklısın valla. Eğer tutarsa bir de bu kıyafetlerin üretimine geçeriz.

-Geçeriz geçeriz de şu şarkılarının arasına da şöyle ağdalı, dokunaklı birşeyler koyalım. İnsanlar seni kendilerine yakın hissetsinler.

-Çok hoş olur valla. Bu devirde fenomen olabilmek için sadece açılmak saçılmak yetmiyor. Güzel bir de konsept bulmak lazım…