bildirgec.org

abigail breslin hakkında tüm yazılar

Signs (2002)

queennothing | 10 March 2011 10:39

Hint yönetmen M. Night Shyamalan‘ın yazıp, yönettiği sinema filmi “Signs“, 2002 senesinde vizyona girdi. The Sixth Sense, The Village gibi yapımlarla başarısını kanıtlamış olan Shyamalan’ın 70 Milyon Dolar’dan fazla para harcadığı filmde iki Oscar sahibi Amerikan aktör Mel Gibson, Porto Riko doğumlu aktör Joaquin Phoenix, genç oyuncu Abigail Breslin, Emmy Ödüllü aktris Cherry Jones, Rory Culkin, Ted Sutton ve Patricia Kalember gibi isimler rol alıyor. Çekimleri Amerika ve İngiltere’de yapılan film, dilimize ‘İşaretler’ olarak çevrildi.
Kendi halinde yaşayan Hess Ailesi’nin hayatı, birgün arazilerinde rastlanan tuhaf izler yüzünden değişecek ve bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır.

Rango (2011)

AsetilCoa | 19 August 2010 11:02

Gore Verbinski yapımı bu harika animasyon 15 Nisan’da Türkiye’de vizyona girecek. Filmin baş karakteri olan Rango‘ya Johnny Depp hayat veriyor. Filmde kendini arayan, kimlik bunalımındaki şirin bukalemun Rango’nun vahşi batıdaki maceraları anlatılıyor. Isla Fisher ve Abigail Breslin de diğer seslendirenler arasında.

Fragmanı izlediğinizde göreceksiniz bütün karakterleriyle gerçekten eğlenceli ve izlemeye değer bir film. Websitesi ve fragman için tıklayın.

My Sister’s Keeper (2009)

queennothing | 27 January 2010 17:17

Jodi Picoult‘un romanından uyarlanan 2009 çıkışlı drama filmi “My Sister’s Keeper” (Kız Kardeşimin Hikayesi), “She’s So Lovely” ve “The Notebook” gibi yapımların da yönetmenliğini yapmış olan Amerikan sinemacı Nick Cassavetes tarafından yönetildi. Cameron Diaz, Alec Baldwin, Abigail Breslin, Sofia Vassilieve, Jason Patric, Evan Ellingson gibi isimlerin rol aldığı film, ölmek üzzere olan ablasına böbreğinin vermek istemeyen 11 yaşındaki bir kızın ailesine dava açmasını konu ediniyor.

Sara ve Brian, bir erkek ve kız çocuğuna sahip mutlu bir çifttir. Sıradan geçen günlerden birinde, kızı Kate’in sırtındaki yaraları farkeden Sara, doktora gittiğinde Kate’in lösemi hastası olduğunu öğrenir. Küçük Kate için uygun böbrek arayan anne ve baba, doktorun illegal tavsiyesi üzerine bir çocuk daha yaparak, onun bir böbreğini Kate’e vermeye karar verirler. Yeni doğan Anna, senelerce hastahanede Kate için vücuduna yapılan deneylere katlanmak zorunda kalmış, ancak 11 yaşına geldiğinde bunu yapmamaya karar vermiştir.

Zombi parodisi ”Zombieland” fotoğrafları ve fragmanı

gorcun | 07 August 2009 11:46

Zombieland
Zombieland

Zombilerin artık alışılagelmiş tiplemelerden olduğu günümüz sinemasında korku türünün bu en sevilen unsurunun parodi filmleri gelmeye devam ediyor. Amerikan yapımı ”Zombieland” korkuyla komediyi harmanlayan son filmlerden biri olarak göze çarpıyor. Yönetmenliğini Ruben Fleischer’ın yaptığı ”Zombieland”, iki erkeğin (Tallahassee ve Columbus) dünyayı istila etmiş olan zombilere karşı savaşarak hayatta kalma mücadelerini anlatıyor. Ülkeyi kıyıdan kıyıya geçerek ilerleyen ikili, güvende olacaklarına inandıklarını bir eğlence parkında dururlar. Aralarına katılan Wichita ve küçük kız Little Rock’la biraraya geldiklerinde hangi durumun daha kötü olduğuna karar vermek zorunda kalacaklardır. Birbirlerine güvenip iş birliği yapmak mı yoksa zombilere yem olmak mı? Filmin oyuncu kadrosunda başarılı oyuncu Woody Harrelson, genç aktör Jesse Eisenberg, çocuk oyuncu Abigail Breslin’in yanı sıra güzel aktrisler Amber Heard ve Emma Stone yer alıyor. Ayrıca zombi rolünde misafir oyuncu olarak Bill Murrayde bulunuyor.

Little Miss Sunshine

emrah maraba | 29 May 2008 14:41

Little Miss Sunshine(küçük gün ışığım) Geçen yıl en iyi orjinal senaryo dahil iki oscar kazanan bol ödüllü, bagımsız ruhlu ve aslan yürekli filmin başrolünde eski bir volkswagen minibüs var. Ülkenin bir tarafından diger tarafına çıkılan yolculuk… Ailenin kızının rüyalarını ”little miss sunshine” adlı çocuk yıldız yarışmasına katılmak süslüyor. Baba, tutturamamış bir kaybedenler kulubü üyesi. Anne ”dogrucu’ bir savaşcı. proust uzmanı romantik ‘gay’dayı, özel hayatının hayal kırıklıgıyla başa çıkmaya çalışıyor. Nietzche hayranı ağabey konuşmamaya kararlı. Sessizlik yemini etmiş ve jet pilotu olmak istiyor. Eski çiçek çocuğu bilge büyükbaba ise uyuşturucu bagımlısı. Aile amerikan rüyasını dışardan seyrediyor. sarı VW minibüs yarışmanın yapolacağı yere doğru yol alırken aile içi ilişkiler, çatışmalar ve gelişmeler yolculuğa eşlik ediyor. Amerika hep aynılılıkla dolu. Yabancılaşmış basit insanlar. Herkes yüzeyselliği dibine kadar yaşıyor ve farklı olup ‘KENDİN OLMAK’ demode bir olgu. çogu insan oldukça vasat. Sapkınlık ve bayağılık tv şovlarından bütün snıfların kanına girmiş. Toplumun büyük bir kısmını oluşturan sıradan amerikalı tamamen arızalı. Bizim aile ise bambaşka. en azından kendileri olmayı başarıyorlar. çirkin olmayı, zayıf olmayı, aykırı olmayı, şişman olmayı, degişmeden hep öyle kalmayı…