bildirgec.org

visa hakkında tüm yazılar

Peki ya bankamatik kartı ile online alışveriş?

Salem XIII | 28 February 2011 10:03

Sevgili bildirgeç ahalisi alışveriş ile ilgileniyordur diyerekten sorumu yöneltiyorum.
Bankamatik kartını kabul eden çok alışveriş sitesi yok, amazon.com hariç. Lakin İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli debit kartı ile hiçbir işlem yapamadım, Visa damgalı olmasına rağmen. Üzerinde “electronic use only” yazması sorun teşkil ediyor sanırım.
Sorularım şunlar;
#1 Hangi bankaların hangi bankamatik kartlarıyla alışveriş yapabilirim?
#2 Ziraat Bankası’nın Bankkart’ı online alışverişte kullanılabiliyormuş (doğruluğundan emin değilim), internet bankacılığını aktive mi etmeliyim bunun için?

İngiltere’ye Çalışma Vizesi Almak

Lance | 04 February 2009 16:56

Aslında sadece çalışma vizesi değil. Aynı zamanda oturma vizesi. Yani hem ‘work permit’ hem de ‘residency’.
İngiltere daha önce HSMP (Highly Skilled Migrant Programme) olarak bilinen vize programını, yaz aylarında yeni bir sistemle değiştirdi. Yeni sistem eskisinden çok da farklı olmamakla birlikte bilinmesi gereken noktalar var.
Başvuru için gayet şeffaf bir puanlama sisteminden en az 75 puanı toplamanız gerekiyor öncelikle. Puanınızı çok kolay bir şekilde hesaplayabiliyorsunuz, zaten hesaplama için bir de web sayfası hazırlamışlar ve insanlığın hizmetine sunmuşlar. Puanlama kısaca şu şekilde:

  • Üniversite mezunuysanız 30 puan
  • Yüksek lisansınız da varsa 5 puan daha
  • ‘Bunlar bana yetmez, öğrenciliğe doyamadım, doktora yaptım’ diyenlerdenseniz 15 puan daha alıyorsunuz.

Facebook’ta bedava 100$’lık reklam

admin | 06 January 2009 11:50

facebookta visa business network uygulamasını ekleyen herkese visa tarafından 100$’lık facebook reklamı için promosyon kodu veriyor.

peki nasıl kazancağım?

1-facebook’unuza visa business network uygulaması sayfasına giderek “join the network”e tıklayın.

2-açılan sayfada gerekli bilgileri doldurun.

3-ve mutlu son.

2. aşamada vermiş olduğumuz adrese kupon kodunuz gelecek.artık 100$lık kuponunuzu dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.kuponun geçerlilik süresi 3 ay hemen kullanmakta fayda var.

tüm dünyadan 100 visa kart tasarımı

xerre | 23 November 2008 13:06

dünyanın dört bir yanından 100 sanatçının iştirak ettiği bu çalışma için epos, visa ve japon Marui şirketi elele vermiş ve ortaya birbirinden güzel 100 adet visa kart tasarımı çıkmış.
bu tasarımlardan dikkat çeken bazıları şunlar:

alan krsn
alan krsn – smiley

mori
mori

epos visa card
epos visa card

savas ozay - watcher
savas ozay – watcher

Schengen Vizesi Formu

yahyakemal | 17 October 2008 23:40

Avrupa ülkelerinin uyguladığı ortak dolaşım antlaşmasına Schengen deniyor.

Bu antlaşma sayesinde:
Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, Portekiz, İspanya ve AB genişledikçe genişleyen bir serbest (bizler için tek vizeyle) alan sözkonusu.

Bu vizeye istediğiniz üye ülke konsolosluğundan başvurabilirsiniz, schengen alanına ilk giriş yapacağınız ülke olması kuralını da belirtelim.

Schengen Vizesi için ihtiyaç duyacağınız belgeler her ülke için değişiklik gösterebilse de genel olarak aynıdır.
Örnek: Fransa Vizesi Belgeleri
Schengen Formu (Fransızca)
Schengen Formu (İngilizce)
Schengen Formu (Türkçe)
Schengen Formu (Almanca-Türkçe)

Siz yine de gideceğiniz ülkenin formunu doldurmaya özen gösterin.

2008 En Değerli Markalar Listesi

pasacocugu | 22 September 2008 15:30

İnterbrand her yıl olduğu gibi bu yıl da en değerli markalar listesi “Best Global Brands List | 2008” ‘i yayınladı. Listeye bilişim sektörü damgasını vurdu ve Google ilk kez lilk 10’a girmeyi başardı. Listede 100 şirket bulunuyor. Ferrari, Giorgio Armani, Marriott, Fedex ve Visa ilk kez dahil olmuş. Listenin zirvesini Coca-Cola 66.667 milyon dolarlık değeriyle yine kimselere bırakmamış. Maalesef 100 şirketten hiçbiri Türk markası değil.

Paypal ödemeleriniz için tarayıcı eklentisi

Gigabyte | 06 June 2008 23:58

Paypal geçtiğimiz yıl paypal ile ödeme kabul etmeyen sitelere, üyelerinin paypal hesaplarını kullanarak ödeme yapabilecekleri bir hizmet başlattı. Bu hizmet sayesinde, paypal tarafından sağlanan sanal bir kredi kartı aracılığı ile gerçek kredi kartı bilgilerinizi girmenize gerek kalmadan ödemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Paypalmaster card işbirliği ile sunulan hizmet her alışveriş için bir seferlik kullanıma mahsus olan bir sanal kredi kartı oluşturuyor. Alışveriş tamamlandıktan sonra sistem kartı imha ediyor. Bugüne kadar bu işlemi yapabilmek için her seferinde paypal hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor idi. Ancak paypal tarafından yayınlanan bir tarayıcı eklentisi bu işlemi artık çok daha kolay bir hale getiriyor. Tarayıcınıza dropdown menü olarak yerleşen eklenti sizden kredi kartı bilgileriniz istendiği anda otomatik olarak açılıyor ve geriye sadece “generate a secure card” butonuna basmak kalıyor. Eklentiyi hesabınıza giriş yaparak indirebilirsiniz. Şu an için yalnızca windows üzerinde çalışan eklenti firefox 1,2 ve internet explorer’ı destekliyor.

Visa’dan Takas Kart

onogono | 01 May 2008 07:44

Yurtdışında bir süredir yeni bir alışveriş ve moda trendi konuşuluyor: Takas

Visa Swap Card
Visa Swap – Visa’nın yeni takas kartı

Bu yöntem belki de en eski alışveriş şekli olmasına rağmen tekrar popülerlik kazanıyor. Son zamanlarda İngiltere ve Amerika’da arkadaş arasında yapılan takas partileri düzenleniyor.

Peki ne oluyor bu takas partilerinde?
Siz çok fazla giyme imkanı bulmadığınız, bir iki kez giydikten sonra sıkıldığınız belki de artık içine sığmadığınız kıyafetlerinizi getiriyorsunuz, arkadaşlarınızın getirdiği kıyafetlerden beğendiklerinizi alıp partiye devam ediyorsunuz. Bu sayede dolabınızda fazladan yer tutan kıyafetlerden kurtuluyorsunuz, üstelik bunların yerine yenilerini almış oluyorsunuz.