bildirgec.org

stumbleupon hakkında tüm yazılar

Chrome’un En Popüler Eklentileri

angelsdemos | 31 December 2009 11:54

Chrome oldukça yeni ve popüler bir tarayıcı. Geliştirilmesini hala sürdüren Chrome‘un oldukça kullanıcısı bulunmakta. Fakat firefox kullanıcıları genellikle firefox’taki eklentiler için Chrome’a geçmekte zorlanıyordu. Bu yüzden Google, Chorome üzerine eklenti kurmaya izin verdi. İşte firefox’tan vazgeçmenizi sağlayacak Chrome eklentileri;

XMarks

XMarks, tarayıcılar arasında yerimi transferi yapmanızı sağlayan bir eklenti. Günümüzde birçok internet kullanıcısı tek tarayıcı yerine birden fazla tarayıcı kullanabiliyor. Ayrıca birden fazla bilgisayar kullanımıda oldukça yaygın. Bu gibi durumlarda yer imlerinizi herhangi bir tarayıcıdan Chrome‘a aktarabilir ya da diğerlerine chrome’dan aktarım yapabilirsiniz. Firefox‘ta Foxmarks adından bu eklentiye benzer bir eklenti bulunuyor.

Google Chrome’un Popüler Eklentileri

angelsdemos | 15 December 2009 14:47

Herkes Google Chrome‘un eklentilerinin yayılmasını bekledi ve eklentilerin sayısı artık 500’ün üzerinde. Kişilerin seçeneklerine göre birçok araç bulunuyor. Tüm bu eklentiler sizin yaptığınız birçok işi kolaylıkla saniyeler içinde yapıyoarlar ve büyük ölçüde zaman tasarrufu sağlıyorlar. İşte popüler chrome eklentileri;

Stumbleupon

Stumbleupon, interneti keşfetmeniz için tasarlanmış bir eklentidir. İnternette tercihlerinize göre en iyi web sitelerini size gösterir.

Docs PDF/Powerpoint Viewer

PDF, Word, Powerpoint gibi dosyaları chorome üzerinden açtığızda otomatik olarak açılan bu eklenti sayfalama düzenleme vb. gibi işlemleri yapmanıza yardımcı olur. Aradıklarınızı daha kolay bulabilir istediğiniz sayfaya anında ulaşabilirsiniz.

Origami ile güzel logolar

filezza | 15 August 2009 10:53

Nice Origami Logos
Nice Origami Logos

Japon kağıt katlama sanatı origami stili kullanılmış, 2009 logo tasarım trendleri arasında yerlerini almış 12 güzel origami logo tasarımları ile origami logo oluşturmak için örnek olabilecek 15 indirilebilir çalışmayı ve 2 origami logo oluşturma dersini aşağıda bulabilirsiniz.

Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo
Origami Logo

Origami Web 2.0 Logolar
Paddy Donnelly tarafından ücretsiz olarak kullanıma sunulan, transparan png, psd ve eps formatları ile hazırlanmış, 15 web 2.0 origami logo örneklerini buradan indirebilirsiniz.

Her Gün Sıkılmadan Girdiğimiz 11 Site

JaAaa | 20 June 2009 12:42

İnternet başında vaktini geçiren çoğu kullanıcının günde en bir kerede olsa girdiği siteler vardır bunların başını biraz sonra okuyacağınız siteler çekiyor olacak.Yazının başından soruyu sorarsak daha mantıklı olur.Siz bu siteleri gerçekten kullanışlı mı buluyorsunuz ? Yoksa insanların bilgisayar başında vakit geçiriyor olmalarının bir nedeni olarak mı görüyorsunuz? Ufak bir soru sorduktan sonra gelelim bildirimize..

Google.com

Google Sonuçlarında Favorileri Görmeniz İçin 3 Yol

JaAaa | 08 April 2009 22:34

Sosyal web terimi çıktığından beri geliştiriciler interneti daha sosyal ve daha da kullanılabilir hale getirmek için ellerinden gelenleri yapıyorlar. Çünkü arama sonuçlarını daha iyi görebilirsek bu bizler için çok yararlı olabilir ve bizlere harkulade fikirler verebilir. İşte bu yüzden MakeUseOf bizler için google aramalarında favorileri, favori bağlantıları görmemizi sağlayan üç yolu listelemiş. Bakalım neler?

Browser Bookmarks (XMarks)

Xmarks (FoxMarks olarak bilinir) bir firefox uygulaması, yer imleri arasında senkronize yapmamızı sağlar.

Arama yaptığınız Google sayfasında maddeler arasında mavi bir simge çıkar bu simgeyi tıkladığımızda ise derecelendirme yapmamızı ve bir sonraki aramada derecelendirmelere göre yüksek puanı alanlan bağlantıları daha fazla görmemizi sağlar.

yazınızın ratingini arttırmanın yolları

iMania | 01 April 2009 21:36

özenerek yazdığımız yazı bazen kimse okumadan kaybolup gidiyor. internetin doğası bu, herşey kısa ömürlü, belki aşağıdaki öneriler ile popülerliğini arttırmak mümkün olabilir. bunların çoğu bilinen ve zaman zaman da uyguladığımız ipuçları, toplu olarak aktarmak istedim, eksikleri de sizler tamamlarsanız sevinirim.

sosyal paylaşım sitelerini kullanın

1. facebook’da linkini post ediverin, bunun için soldaki bağlantıları seçin, linkinizi koyup ‘paylaşın’. en asosyal kişinin bile yüzlerce arkadaşı (!) var facebook’da, eğer bir iki de gruba üye iseniz çok kişiye ulaşmanız an meselesi.

2. myspace’de profiline koy
3. linkedin ‘de yer ver, buraya dikkat et, iş ağırlıklı olduğu için yazı da ciddi olmalı.

Para kazandıran tarayıcı eklentisi

lemabomi | 12 January 2009 13:30

Bildirgeç‘te daha doğrusu Pilli‘de yazılarınızın yayımlanıp para kazanmak istiyorsunuz ama hiçbir şey yazamıyor musunuz? O zaman bu eklentiyi denemelisiniz. Stumbleupon eklentisi bir çeşit imleme eklentisi ama bu işi çok kolaylaştırıyor. Ayrıca yeni ve orjinal siteler bulmak için de çok uygun boş zamanlarınızda tıklayarak internetinizi keşfedebilirsiniz. Sadece Firefox ve internet explorer için uygun olan eklentiyi burdan indirebilir, burdan demosuna bakabilir, burdan kaydolabilirsiniz.
Ayrıca kaydolurken ilgilendiğiniz konuların seçiminde özen göstermenizi tavsiye ederim.