bildirgec.org

app store hakkında tüm yazılar

iphone için uygulama geliştirme

silver530 | 25 January 2011 15:16

şimdi bu yazımızda herkesin bildiği iphone farklı bir bakışatn bakacağız. o da iphone‘a uygulama geliştirmedir. şimdi iphone‘u rakiplerinde üstün kılan tarflarına bakalım.
çok az sayıda mdelde bulunan çoklu dokunma destekli bir dokunmatik ekrana sahip olması ve bu ekranın iphone 4‘te 960 piksel çözünürlük ile en hassas ve en keskin görüntüyü sunmasının yanında web’de bu çözünürlükte bulunan web sitelerini tam ekran sığdırma ile gösterebilmesi.

iphone
iphone

apple, “mac app store”u açıyor!!!

Lorilleux | 17 December 2010 10:00

Görünüşe göre Apple, yine yeni bir dönemin kapısını aralıyor. 10 Temmuz 2008’de açtığı “Application Store” ile mobil cihazlar için yeni bir dönemi başlatan Apple, App Store’u, mac os x işletim sistemi ile çalışan bilgisayarlarına adapte ederek “Mac App Store” adı altında bilgisayarlar için bir online uygulama mağazası açıyor.

Steve Jobs, App Store’un inanılmaz başarısını görmüş olacak ki, neden bilgisayarlarımız bu uygulamadan mahrum kalsın demiş ve Mac App Store‘u açmış. Apple tarafından, 6 Ocak 2011 tarihinde olacağı duyuruldu.

Mac App Store‘a ilk etapta 90 ülkeden erişilebilecek.
Mac App Store‘da; denemelik sürümler, demolar ya da betalar olmayacak. Çalışırlığı onaylanmış tam sürüm uygulamalar olacak. Fiyatlandırma politikası ise App Store ile tamamen aynı olacak. Bazı uygulamalar bedava bazıları ise uygulama geliştiricisinin belirlediği fiyatla satılacak. İlk etapta, bu yaz tanıtımı yapılan Game Center “Mac App Store“da bulunmayacak.

WordPress’in iPhone/iPad Uygulaması Yenilendi!

algoz | 30 September 2010 18:00

Web aleminin en çok kullanılan Hazır Blog Sistemi (CMS) WordPress, iPhone ve iPad cihazları için geliştirmiş olduğu WordPress for iOS app uygulamasının yeni versiyonunu (v2.6) kullanıma sundu.

Apple’ın bu yeni nesil akıllı cihazlarına sahip olan bloggerler tarafından oldukça ilgi ile karşılanacak olan WordPress for iOS app v2.6 uygulamasındaki bazı yenilikler:

– Günümüz blog içeriklerinin vazgeçilmezi haline gelen videolarınızı, farklı bir uygulamaya ihtiyaç duymadan, bu yeni versiyon uygulama ile kayıt edebilir, yükleyebilir, ekleyebilir ve oynatabilirsiniz.

– Diğer bir yeni özellikte, otomatik kayıt (Autosave) özelliği. Bu yeni özellik ile, gönderi hazırlama sırasında vuku bulacak aksiliklere ödeyeceğiniz bedel bir hayli azalmiş olacak.

Şekerinizi iPhone/iPod ile ölçün

sCoRPionTR | 26 September 2010 14:13

Hayatımızın her alanına giren Apple bu aparat sayesinde sağlık sektörüne de girmiş oldu. iBGStar tarafından üretilen şeker ölçüm cihazı sayesinde iPod/iPhone’unuzu kullanarak şekerinizi ölçebiliyorsunuz.

miniclip, sonunda mobil oyun potansiyelini farketti

acemimuhendis | 06 September 2010 12:55

online oyun dünyasının önemli isimlerinden miniclip.com sonunda mobil oyun dünyasının gücünü farketti ve kendi oyun imparatorluğunu mobil oyunların dünyasına genişletmeye karar verdi.

dünya çapında 57 milyon oyuncusunun olduğunu ve 600 den fazla online oyuna sahip olduğunu açıkladı, bu gerçekten harika bir rakam.

bununla birlikte, apple’ın app store’unda yaklaşık 250,000 uygulama var ve bunların çoğunu da basit oyunlar oluşturuyor.

Android’in iPhone’dan daha iyi yaptığı 10 şey…

iMania | 05 June 2010 12:40

Android Elmadan bir ısırık aldı
Android Elmadan bir ısırık aldı

Android (g1 olarak da biliniyor) ilk kez ekim 2008’de “iphone killer” (iphone katili) olarak duyurulduğunda belki bu katliamı gerçekleştirmedi ama Apple’ın hakimiyetine karşı ilk devrimsel hareketi başlattı. ilk android platformu bazı noktalarda iphone’dan iyiydi ama birçok fonksiyonu sağlayamıyordu. ancak 2008’den beri android çok gelişti, sadece iphone’un yaptıklarının tümünü yapmakla kalmadı artık onun yapamadığı birçok şeyi de başarıyor. aşağıda bunlar arasından öne çıkan 10 başlığı size tanıtmaya çalışacağım.

1 . android aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırabiliyor (multi application)

Çoklu uygulama desteği
Çoklu uygulama desteği

android 1.0 sürümünden beri çoklu uygulama desteği sağlıyor. üstelik bunu yaparken sistem yazılımı veya marketplace’den (android’in app store’u) alınmış ayrımı da yapmıyor. iphone’un mevcut sürümü (3.1) limitli bir çoklu uygulamayı destekliyor ancak bunlar sadece iphone’un kendi uygulamaları ile kısıtlı (mail, ipod gibi) apple bu eksiğini os 4 ile gidereceğini belirtiyor ama android’in geldiği noktaya gelebilmesi için uzun bir yol gitmesi gerekecek gibi.

Safari vs Opera Mini

dextarus | 14 April 2010 19:47

Safari vs Opera Mini
Safari vs Opera Mini

AppleOpera Mini‘nin Iphone ve Ipod larda kullanıma izin vermesinden sonra lifehacker.com sitesi bir hız testi yapmış.
Tarayıcı Açılma Testi

Tarayıcı Açılma Testi (Az olan daha iyi)
Tarayıcı Açılma Testi (Az olan daha iyi)

Safari Iphone ilk açıldığı zaman başladığında Opera’dan daha yavaş açılıyor ama bir kere açıldı mı sonraki açılışlarda çok daha hızlı açılmakta. Çünkü safari bir kere açıldı mı kendisini sistem hafızana kayıt ediyor böylece daha hızlı açılıyor.
Kazanan: Küçük hilelerle Safari

Sayfa Yükleme Hız Testi

Sayfa Yükleme Testi (Az olan daha iyi)
Sayfa Yükleme Testi (Az olan daha iyi)

Bu testi yaparken bir çok bilinen web siteleri kullanılmış özellikle yüklenmesi ağır olabilecek siteler. Fakat buna rağmen Opera Mini gerçekten çok iyi bir performans göstererek Safari nin önüne geçmeyi başarmış.
Kazanan: Opera Mini

Opera Mini Iphone’u ele geçirdi

dextarus | 13 April 2010 19:17

Iphone'da Opera Mini
Iphone’da Opera Mini

Sonunda Applekabul etti ve Opera Mini Iphone larda kullanılmak üzere Itunes de yerini 24 saat içinde alacak. Veya belki de almıştır bile…

Yapılan ilk testlere göre Opera Mini Iphone un kendi tarayıcısı olan Safariden beş kat daha hızlı çalıştığı görülmüş. Yalnız henüz flash çalıştırıp çalıştırmadığı konusunda bir bilgi bulamadım.

Atv iPhone ‘da yerini aldı

Flashcentury | 29 December 2009 12:01

Atv Türk televizyon kanalları arasında bir ilke imza atarak iPhone üzerinden yayına başladı.

Atv iPhone Application
Atv iPhone Application

iPhone üzerinden yer alan App Store ‘dan Atv diye aratarak bulabileceğiniz programı ücretsiz indirebilirsiniz.

Atv iPhone Application
Atv iPhone Application

Program oldukca sade ilk açıldığında yukarıdaki ekran karşınıza çıkıyor ve play buttonuna tıkladığınızda direk canlı yayına bağlanıyorsunuz.