bildirgec.org

30 hakkında tüm yazılar

Dünyanın ilk 3D gözlüksüz televizyonu

cavo | 26 November 2010 19:23

3D
3D

Dünyanın en büyük elektronik şirketerinden biri olan Toshiba, herhangi bir üç boyutlu gözlük kullanmadan izlenebilecek ilk üç boyutlu LCD televizyonu satışa sunacağını bildirdi. Ancak televizyonlar ilk olarak 30 ekran ve 50 ekran olarak piyasaya çıkacak.30 ekranın 1400 dolardan, 50 ekranın ise 2800 dolardan alınabileceğini söyeyen Dow Jones Newswires, şu an piyasada olan televizyonların derinlik hissi oluşturabilmesi için iki ayrı göz için de görüntüleri ayrıştırabilecek filtre olarak kullanılmasını mecbur kıldığını söyledi.

3D
3D

Diğer bir elektronik şirket olan Sharp ise, digital kamera, mobil telefon ve Nintendo 3DS mobil oyun konsollarında kullanılmak amaçlı üç boyutlu dokunmatik ekranları şubat ayında piyasaya süreceğini dile getirmişti.Kaynak

sms kampanyası geri döndü

witamin | 30 April 2010 11:00

Bir süre önce sona eren, Vodafonun her yüklemede bedava sms vermesi olayı tekrar başlamış.Bugün yükleme yaptığımda sms bildirimiyle gelen ve sadece cep öğrenci tarifesine özel olan bu hediye 250 sms benim gibi birçok kişiyi eminim çok sevindirecektir.Buradan tarifeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.
Vodafonun kendi sitesinde bu konuda bir açıklamaysa bulamadım.O yüzden bir başka siteden link veriyorum.

Migros’ta Tüm Kırtasiye Ürünlerinde %30 İndirim

rpc | 24 September 2008 17:43

Okullar açılıp okul alışverişleri yavaş yavaş sona ererken Migros 20-21-22 Eylül 2008 tarihlerinde tüm kırtasiye çeşitlerinde %30 indirim yapıyor. Stoklarla sınırlı olan bu kampanya tüm Migros’larda ve Sanal Market’te Migros Club Kart ya da diğer parolu kartlarla yapılan alışverişlerde geçerli.

30 Agustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

self respect | 30 August 2008 09:45

30 Agustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

GÜNÜN ANLAMI VE ÖNEMİ

Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla yurdumuz tamamen elimizden alınıyor, vatanımızda hür olarak yaşama hakkımıza son veriliyordu. Yüzyıllardır üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu topraklar düşmanlara veriliyor, bizim de bunu kabul etmemiz isteniyordu.
Türk milletinin bu durumu kabul etmesi elbette mümkün değildi. 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla, lideriyle kucaklaşan Anadolu, Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı başlattı. Amasya Genelgesi’nin yayınlanmasının ardından Erzurum ve Sivas Kongreleri yapıldı. Daha sonra 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelen Atatürk, 23 Nisan 1920’de TBMM’yi kurdu. Böy-lece hem memleketin yönetimi halkın iradesine verilmiş oluyordu. Hem de Kurtuluş Savaşı’nın merkezi Ankara oluyordu.
TBMM meclisi yaptığı görüşmelerde yurdun durumunu ve kurtuluş çarelerini aradı. “Misak-ı Millî sınırları içinde vatanın bir bütün olduğu ve parçalanamayacağı görüşü”nden hareketle, düşmanla mücadele kararı alındı. Oluşturulan düzenli ordularla savaşa girildi. İlk başarı, Doğu’da Ermeni çetelerine karşı kazanıldı. Daha sonra, Batı cephesinde, Yunanlılarla, I. İnönü ve II. İnönü Savaşları yapıldı. Bu savaşların kazanılmasıyla Yunanlılar’a büyük bir darbe indirilmiş oldu. Bunun üzerine Yunan ordusu yeniden saldırıya geçti. Saldırı üzerine Mustafa Kemal, or-dularına: “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz.” emrini verdi.
Türk askeri, büyük bir azim ve fedakârlıkla bu karara uydu. 23 Ağustos ve 12 Eylül 1921 tarihleri arasında yapılan Sakarya Meydan Muharebesiyle, Türk milleti 1699 Karlofça Antlaşmasından beri ilk defa toprak kazanmaya başlıyordu. Sakarya Savaşı, Türk milletinin savunma durumundan taarruz durumuna geçtiği önemli bir savaş olarak da tarihe geçti. Bu zafer sonunda, TBMM tarafından, Mustafa Kemal’e “gazi” unvanı ve “Mareşal” rütbesi verildi.
Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Savaşı’ndan sonra, büyük bir taarruzla düşmanı tamamen yok etme kararı alındı.
1922 yılı Ağustosuna kadar, hazırlıklar tamamlandı. Güneydeki Türk birlikle-ri, büyük bir gizlilik içinde Batı cephesine kaydmld”. İstanbul’daki cephane depolarından silah ve cephane kaçırıldı. İtilaf Devletleri tarafından tahrip edilerek kullanılmaz hâle getirilen toplar onarıldı. Yeni silâhlar satın alındı. Ordumuza taarruz eğitimi yaptırıldı. Bu hazırlıklardan sonra, Gazi Mustafa Kemal’in başkomutan-lığını yaptığı ordumuz, 26 Ağustos 1922’de düşmana saldırdı. Bir saat içinde düşman mevzileri ele geçirildi. 30 Ağustos’ta düşman çember içine alındı. Sağ kalanlar esir alındı. Esirler arasında Yunan Başkomutanı Trikopis’te vardı.
Bu savaş, Atatürk’ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık
Meydan Muharebesi olarak adlandırıldı.
Büyük Tarruzun başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman, İzmir’e kadar takip edildi. 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla yurdumuz düşmandan temizlenmiş oldu. Hain düşmanın, haksızca ve alçakça işgaline “dur” diyen ve kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımızı dünyaya ispatlayan bu büyük zaferi her yıl, 30 Ağustos günü, bayram yaparak kutluyoruz.

NEC’ten 30’luk dev

basarozcan | 07 February 2008 12:19

NEC, üretimini yaptığı LCDekranlara bir yenisini daha ekledi. 30 inçlik ekrana sahip yeni LCD 2560×1600 gibi oldukça yüksek bir çözünürlüğü destekliyor. 1000:1 kontrast oranı, HDMI ve DVI bağlantı seçenekleri sunan bu ekran’ın satış fiyatı ise biraz tuzlu. 1900 Euro fiyat etiketine sahip bu model haliharıda bulunan 24″lük ekranlara oranla daha pahalı. Buradan resmi açıklamaya, buradan ise pdf versyonuna bakabilirsiniz.

dell ultrasharp 3008wfp

schizophrenia13 | 05 January 2008 16:35

dell ultrasharp 3008wfp
dell ultrasharp 3008wfp

dell’in yakın zamanda tanıttığı cyrstal‘den kısa bir süre sonra günışığına çıkan 3008wfp, 30″ boyutu, 2560 x 1600 çözünürlüğü ve 3000:1 karşıtlık oranıyla cezbediyor. 0.2505 mm piksel boyutu, 8ms tepkime süresi, 370 cd/m2 parlaklık, analog, dvi-d, hdcp, hdmi, s-video, komponent, kompozit bağlantı arayüzü, 482.11 mm x 696.67 mm x 237.43 mm boyutlar ve 15.6kg ağırlık ürünün bazı özellikleri. amerika satışfiyatı ise 1999$.