bildirgec.org

3.0 hakkında tüm yazılar

web 3.0

bcdrop | 28 January 2011 17:04

web 3.0
web 3.0

bu makalede de web 3.0 dan temel olarak bahsedip web in gelişimi hakkında bilgi sunmak istiyorum.temel olarak web 1.0 sadece içeriklerin web sitesi sahipleri tarafından yönetildiği tek yönlü monolog bir yapıyı içermekteydi.web 2.0 ise kullanıcıyı da içine alan bir yapıdaydı.web 3.0 ise hem oku hem yaz hem de anla mantığını kapsamaktadır.

motorola xoom tablet bu da bir ipad killer

nazrdogan | 08 January 2011 11:17

motorola; android honeycomb sürümünü kullanan, xoom adını verdigi tabletini resmen CES fuarında duyurdu. motorola daha önce yayınladıgı bir videoda diger tabletlere atıfta bulunmuş, ipad’in dev bir iphone’a benzedigini ve bugüne kadar çıkan bütün android sürümlerinde tablet destegi olmadıgı için de samsung galaxy tab’ın da sadece büyük bir galaxy s oldugunu söylemiş ve işletim sistemlerinin yetersizligi üzerinde durmuştu

motorola xoom

LaCie USB3.0 3TB Hard Disk

rakyoL | 27 November 2010 16:26

LaCie
LaCie

Artık veri aktarırken sıkılacak zamanınız olmayacak. Tabii 749.99 dolarınız varsa.
LaCie 2big USB 3.0 modeliyle 6 T kapasiteli taşınabilir diske veri yazma hızı 300Mb/s üzerine çıkardı. Yapılan testlerde veri hızının 306Mb/s‘a ulaştığı test edildi. Bu modelin bir de 2 TB ve 4 TB kapasiteli olanı da var ve onlar da aynı hızda veri yazabiliyor. LaCie 2big USB 3.0 taşınabilir disklerin arasında en hızlı veri yazma hızına sahip.

iPhone’da yeni dönemin ilk habercileri

iMania | 25 September 2009 19:44

bildiğiniz gibi iphone 3.0 ile beraber dış cihazları destekleyeceğini duyurmuştu. Bu amaçla hazırlanan sdk ilk meyvelerini vermeye başladı.Önümüzdeki dönemde çok daha farklı dış cihazların yolda olduğunu söylemek şaşırtıcı olmayacaktır sanırım. Bu cihazların bir kısmı iPhone’a yardımcı iken bir kısmı ise iphone’u sadece bir ekran ve/veya veri saklayıcı olarak kullanacaklar. dikkatimi çekenlerden bir kısmı şunlar:

Griffin's iTrip
Griffin’s iTrip

Yukarıda gördüğünüz Griffin firmasının iPhone’da normal radyo dinlemeniz için çıkardığı aparat, appstoredan ücretsiz yüklenen yazılımı ile kolayca radyo yayınlarına ulaşmanız mümkün, fiyatı ise 50 dolar.

Mikey
Mikey

bu gördüğünüz iphonedaki mikrofonu beğenmeyenler için. normal ses kayıt programına entegre oluyor ama çok daha kaliteli ses kaydı yapabiliyorsunuz, örneğin gazeteciler için ilginç olabilir. 80 dolara buradan alabilirsiniz.

Flicker uploadr 3.0 kullanımda

webdedektifi | 23 November 2007 22:38

Siteye gönderilen 2 milyarıncı resimden bir hafta sonra flicker en son resim gönderme aracının son sürümünü beta olarak kullanıcılarının hizmetine sunmaya başladı. Mac ve windows sürümlerini buradan indirebilirsiniz.Bu sürümün en önemli özelliği ise resmi tamamen yüklenmeden önce görebiliyor ve böylece yanlış resim göndermenin önüne geçmiş oluyorsunuz. Bu araç resimleri seçmeye,başlık ve etiket eklemenize ve açıklama yazmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca yükleyeceğiniz resimleri sürükleyerek görünmesini istediğiniz sıraya koyabiliyorsunuz. Kaynağa buradan ulaşabilirsiniz.

Usb 3.0 Geliyor !

Caggy | 27 October 2007 07:18

Intelin öncülüğünü yaptığı bir grup usb 2.0’dan 10 kat daha hızlı olan usb 3.0 için kolları sıvadı. Usb 3.0’ın yaklaşık 4.8gbit/s gibi bir hızı olması bekleniyor. Grup, Usb 3.0’ın daha hızlı ve daha az elektirk enerjisi harcaması için çalışacak.

Kablosuz usb 2.0 olduğu gibi kablosuz usb 3.0 içinde çalışmalara başlandı. Kablosuz usb 3.0’ın yaklaşık 1.2gbit/s gibi hızı olacağı tahmin ediliyor.

Detay için buraya bakabilirsiniz

zevkler ve renkler tartışılmaz ama sorulur !

taninmayan-68170 | 04 September 2007 15:37

zevkler ve renkler tartışılmaz bir site yapıyorsanız
ziyaretçinin zevkini ve rengini sormanız gerekli !
çünkü elinize bu işten para gelsin veya gelmesin
sonuç olarak internet birinci açıdan bir hizmet sektörüdür. özellikle google arka fon rengi olarak beyaz kullansada zamanla web sayfası bakmak tek kelimeyle aydınlatmada kulanılan bir florasana bakmakla aynı şeye dönüyor.! kısaca artık baymaya başladı. ve uzun süre bakmak göz sağlığı açısındanda tartışılmaz bir şey !

eski hat sanatı ustaları bile bakti zamanında gözü yormasın diye açık sarı krem rengi özel kağıtlara üzerine çalışmalar yapıyorlar. nereyse 1000 yıldan daha eski bir zanaat

DataDirect XQuery 3.0 çıktı!

burc | 11 May 2007 15:02

xquery
xquery

xmlverisini işleme ve sorgulama alanında önemli yeri bulunan xQueryürününün 3.0 sürümü çıktı. xquery ile xml içerisine doğrudan veri girişi, güncelleme ve silme yapılabiliyor. Ayrıca ilişkisel veritabanları ile de iletişim kurabiliyor. İyice standartlaşan “web servisleri” ile de rahatça entegre oluyor. özellikle son versiyonda performans iyileştirme ve ölçeklenebilirlik üzerinde çalışıldığını belirtiyorlar.

xml ile yeni tanışanların eğitim amacıyla denemesini; eski kullanıcıların ise yenilikleri öğrenmesi açısından gözatmalarını öneriyorum.