bildirgec.org

13 hakkında tüm yazılar

apple macbook pro, core i5 ve i7 işlemcilerle güncellendi

schizophrenia13 | 13 April 2010 18:06

apple macbook pro mid 2010
apple macbook pro mid 2010

apple’ın bu senenin başında güncellemesi beklenen fakat core i5 ve core i7 işlemcilerle yaşanan bazı sorunlardan dolayı ertelendiği söylenen macbook pro güncellemesi duyuruldu.

apple macbook pro mid 2010
apple macbook pro mid 2010

güncellenen macbook pro serisinde 13 inç boyutlu modelde hala core 2 duo işlemcilere yer verilirken, 15 inç ve 17 inç modellerde, core i5 ve core i7 işlemciler kullanılmış.

apple macbook pro mid 2010
apple macbook pro mid 2010

tek parça alüminyum bloktan oyulan gövde tekrar elden geçirilmiş, kullanılan parçaların çevreye duyarlı olmasına özen gösterilmiş. yenilenen lityum-polimer pil ile 13 inç için 10 saat, 15 ve 17 inç modeller için ise 8-9 saat çalışma süresinin mümkün olduğu söylenenler arasında. giriş seviyesi olan 13 inçlik modelde nvidia geforce 320m gpu tercih edilirken, diğer modellerde intel hd gpu ve geforce gt 330m kullanılmış.

apple macbook pro 13¨ mid 2010
apple macbook pro 13¨ mid 2010

macbook pro 13¨ bazı özellikleri:

Güncel Haberler

queennothing | 23 February 2010 09:46

  • Türkan Şoray, bir sinema filmi çekmeyi planladığını söyledi. Sultan, bu kez yönetmen koltuğunda.
  • Daha önce başı bir kaç kez polisle derde giren aktör Sean Penn (kendisinde sinirlerini kontrol edememe durumu var) bir alışveriş merkezinde tekme attığı gazeteci yüzünden mahkemeye çıkacak.
  • Coen Kardeşler’in (Ethan ve Joel) yeni projesi “True Grit” (bir western filmi), 2010’da vizyonda.

Teraneler 13 – Yorum

Yuzeysel Fikirler | 24 November 2009 16:53

hüzün dokuyorum.
ellerimde iğne iplik
deştiğim sıfatlara ve
yüzüne dokunuyorum
hüzün okuyorum.
neden ellerin bu kadar soğuk?
bedenin ürkek
var edenini bilmezcesine
hüzün kokuyorum.
hakk suretini görmüş olmanın,
ve hiç olmamış kadar yanımda olmanın
ve birlikte yediğimiz
o kıpkızıl elmanın yanında
bir hüzün türküsü okuyorum.
seni,
ve senin gibi,
bütün kıymet bilmezleri,
kendini sevmeyenleri,
tanrıyı görmeyenleri,
ona allah diyenlerden nefret edenlerden
nefret etmeyi,
öğreni-yorum.
öğreti-yorum.
dokuyorum…
okuyorum..
yorum.

Mickey Rourke

queennothing | 18 June 2009 09:21

16 Eylül 1952, New York, Schenectady doğumlu Philip Andre Mickey Rourke, Fransa ve İrlanda asıllı bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Daha sonra bir kız (Patty) ve bir erkek kardeşi (Joey) olan Mickey’nin vücur sporuyla ilgilenen babası Philip Andre Rourke, Mickey henüz 6 yaşındayken evi terketti. Anne Ann, üç çocuğuyla birlikte Miami’ye taşınarak, beş oğlu olan bir polis memuruyla ikinci evliliğini yaptı. Mickey ise, vücut geliştirmeyle ilgilenirken, savunma sporları ve boks eğitimi almaya başladı. Profesyonel anlamda boksör olan Mickey, Miami’de bir çok maça katıldı ve çoğunlukla nakavt etti. 19 yaşında geçirdiği bir beyin sarsıntısı sonucu, doktorlar, boksu bırakmasını istedi. Geçici olarak ara veren Mickey, Miami Üniversitesi‘nden tanıdığı bir arkadaşının düzenlediği tiyatro oyunundaki oyuncu eksikliğini kapatarak, yeni tutkusuyla tanışmış oldu. Kızkardeşinden aldığı borç parayla New York’ta bulunan, Paul Newman ve Marlon Brando gibi isimlerin ders aldığı ‘Actors Studio‘da oyuncu koçu olan Sandra Seacat‘ten oyunculuk dersleri aldı.

apple macbook ve macbook pro ailesi yenilendi

schizophrenia13 | 09 June 2009 11:16

macbook pro
macbook pro

beklenilen oldu ve geçtiğimiz günlerde apple, macbook ve macbook pro ailesindeki yeniliklerini duyurdu. geçtiğimiz sene uzun bir aradan sonra 12″ powerbook’un yerine bir sürpriz yaparak aluminyum gövdeye sahip macbook{late 2008 unibody}’ları tanıtan apple, güncellemede aluminyum gövdeli macbook’ları firewire ve sd kart yuvası ekleyerek macbook pro olarak adlandırdı. ilk defa 17″ aluminyum mb pro’da gördüğümüz 7 saat çalışma iddiasındaki dahili pil ise tüm macbook pro modellerinde kullanılmış. mb pro alt modellerinde de aydınlatmalı klavye standart olurken, dahili görüntü işlemcisi olarak geforce 9400m seçilmiş. 9600m gt modelleri ise 15″ ve üstündeki modellerde görmek mümkün.

macbook pro
macbook pro

macbook {white} için ise güncellemeler artan ram veriyolu hızı ve yeni işlemci olmuş, apple dizüstü ailesinin pili ayrılabilen tek serisi özelliğini de korumaya devam etmekte.

bazı macbook {white, mid 2009} özellikleri:

sms çekiliş günleri

rpc | 17 October 2008 10:42

2008 yılı sonuna kadar Her ayın 3’ü, 13’ü ve 23’ünde 5 sms gönderen Turkcell aboneleri çekilişle 100 kontör/25 dakika kazanıyor!

michael ballack neden 13 numara giyer?

Alpharabius | 29 June 2008 19:08

michael ballack
michael ballack

batı’da uğursuz olarak bilinen 13 numarayı michael ballack’ın neden giydiğini belki siz de merak etmişsinizdir. söylentiye göre leverkusen’de oynayan ve yine 13 numara giyen rudi voller ballack’a kendi numarasını almasını söyler.

rudi vollerin neden 13 numara giydiğini bilmiyorum ama 13 nisan’da doğmuş. belki ondandır.

13 (Tzameti) (2005)

agurbuz | 21 April 2008 17:31

13/Tzameti
13/Tzameti

13 / Tzameti
Sebastian çatı tamiri yapan bir ustanın yanında çalışmaktadır ve kazandığı para yetmemektedir. Çatısını onardığı evin alkolik sahibi ile eşi arasında geçen konuşmalardan etkilenir ve adamın ani ölümüyle gidemediği son işe onun yerine giderek para kazanabileceğini düşünür.
Ölü adama gelen mektubu alarak ortadan kaybolur. Alokolik ev sahibini takip eden Polis’te adamın ölümüyle ortadan kaybolan sebastian’ı takip etmeye başlamıştır. Sebastian ise artık hiç olmayı istemeyeceği bir yerde bulmuştur kendini.

izleyiciye sordukları diyelim şöyle:
kazanmak için neleri riske edebilirsiniz?
kaybedeceğiniz neyiniz var?
kaybedeceğiniz birşeyiniz yoksa nereye kadar gidebilirsiniz?
ve:
insanların yaşam mücadelesinde karşılaştığı zorluklar da neler yapabileceği,
insanların hayatı anlamsız yada hayatta kalma zorunluluğunu (can tatlı!) hissettiği anlarda yapabilecekleri üzerine yapılmış çarpıcı bir film.