bildirgec.org

Mathsman

5 yıl önce üye olmuş, 10 yazı yazmış. 4 yorum yazmış.

vimeo , video.yahoo embed kod hatası

Mathsman | 30 Ekim 2008 15:08

Arkadaşlar bu iki siteden aldığın embed kodlar çalışıyor ancak explorerda sol altta hata gösteriyor bu durumu çözen webmaster arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Anlamlı kısa url servisi

Mathsman | 18 Ekim 2008 11:53

go.to/yourname
go.to/yourname

Kısa url servislerinden belkide en çok hoşunuza gidecek olanı go.to sitesinin verdiği hizmet olacaktır. www.go.to/urlniz veya www.urlniz.go.to gibi anlamlı urllerin sahibi olabilirsiniz ücretsiz bir üyelikle. Webmasterların ilgi çekmek için kullanabilecekleri hoş uygulama olabilir. Ayrıca urlniz@go.to şeklide bir mail adresinizde oluyor.
Kullanıcılara tıklatmak istediğiniz bir link için bir çok anlamlı domain mevcut. İşte bunlardan bazıları.

http://all.at (türkçe olarakda anlamlı; al at)
http://come.to
http://connect.to
http://surf.to
http://change.to
http://kiss.to
http://listen.to
Domain listesinin tamamına buradan bakabilirsiniz.
Anlamlı olabilecek aklıma gelen bir kaç örnek;

Feedburner’ın faydaları nelerdir?

Mathsman | 16 Ekim 2008 12:10

Arkadaşlar, Feedburner’ın sitemize nasıl bir olumlu katkısı oluyor abone olanları bilgilendirip siteye çekmekten başka. Sitemize PR veya daha hızlı indexlenme gibi olumlu etkilkeri oluyormu acaba.

google analytics linkleri görme

Mathsman | 06 Ekim 2008 13:19

Webmasterlara sorum. Google Analyticste siteme hangi sitelerden ziyaretçi geldiğini gösteren bölümde eskiden linkimin tıklandığı sayfanın tam adresi oluyordu. şimdi sadece siteismi.com diye yazıyor. bunu eskisi gibi yapmayı bilen varmı? bir ayarmı gerekiyor.

5. vites 2500 devir mi, 4. vites 2500 devir mi?

Mathsman | 14 Haziran 2008 09:05

verim
verim

Böyle bir soru aklıma düştü bir gün . Bir haylide merak uyandırıyor cevabı bende ? 2 mühendis forumu ve bir büyük forumda bu konuyu tartıştık ancak uzmanlık isteyen bir soru?

Soruyu biraz daha açarcağım.Bir sorudaha peşine ekleyeyim.
1- 5. vites 2500 devir mi , 4. vites 2500 devir mi?
Hangi durumda kullanmak daha verimlidir yada tasarrufludur?
2- 5. viteste mi 110 km/h , 4. viteste mi 110 km/h gitmek daha verimlidir yada tasarrufludur?

Uzmanlık gerektiren bir konu olduğunu düşünüyorum ancak belkide güzel bir açıklama/mantık çıkaran olursa cevaba yaklaşabiliriz.

Google adsensede spam tıklamaları nasıl biliyor ?

Mathsman | 14 Haziran 2008 04:11

Google, adsense reklamlarına para kazanmak için spam tıklama yapanları nasıl anlıyor? Ip adresinden biliyor diyeceksek, benim ip mi her zaman farklı bir şehirden gösteriyor Analytics. Hangi şehirde olduğumu tam bilse bile dinamik ip kullanıyoruz. Değişken bir ip aralığı var.Sadece ip den değil heralde. Bu konuda bir fikrim var ama yorumlara bakalım.

Google sitelere nasıl sızıyor ?

Mathsman | 26 Mayıs 2008 11:35

Google internet sayfalarına nasıl sızıyor derken; üye olmadan giremediğimiz sayfaları, yine üye olunmadan görülemeyecek olan üye profil sayfalarını, bazı site sistem sayfalarını ve daha aklıma gelmeyen web sayfalarına nasıl giriyor. Google da başlığa tıkladığımızda , üyelik isteyerek bize göstermeyen siteye girdiğini önbellek kısmına tıkladığımızda anlayabiliyoruz.sitelerden nasıl bir istekte bulunuyorda bu sayfaları çağırabiliyor/tarayabiliyor?