bildirgec.org

cdrom hakkında tüm yazılar

CD-Rom Sürücünü DVD-rom yapmak

exedesign | 10 Nisan 2008 13:48

Evet, yanlış duymadınız. elinizdeki mevcut cd-rom’unuza ufacık bir işlem ile dvd-rom okuma özelliğini kazandırabiliyorsunuz.

en az 24 hızlı olan cd-rom sürücünüzün lazer başlığının vidası sıkılarak bu işlem gerçekleştiriliyor. yaklaşık 45 derecelik açı ile okuyan cdrom sürücüler dvd-rom sürücü olması için 90 derecelik dik açıya getirildiğinde, dvd medyasını okuyabiliyor.

işlemin nasıl yapıldığına dair videolu bir anlatım bulunuyor. ayrıca şuradan da detaylı bilgi alabilirsiniz.-Ayrıca donanım bilgisine sahip olmayanlar ve gözden çıkarılabilecek bir cdrom sürücüsü olanlar bunu deneyebilirler.Fakat eğer cdrom sürücünüz yeni ise denemeyin zaten videodaki gibi bir sahne ile karşılaşmazsınız 40 ytl gibi bir ücrete kıyıp dvd rom sahibi de olabilirsiniz.

CD’lerinizi tutturun

angelinajolie | 21 Şubat 2008 22:33

CD Spider’lar yata CD tutucu ile CD ve DVD lerinizi Sunum dosyaları, katalog yada özel CD/DVD kutularına kolaylıkla tutturabilirsiniz. Kendinden yapışkanlıdır. Eva ve PVC olarak üretiliyor. Değişik renk seçenekleri mevcut. Fotoğraflar ve videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

sürücüsüz sistem sistem değildir

ufopilotu | 24 Haziran 2007 14:51

sürücü
sürücü 🙂

kurulum yaptığınız sistemde elinizdeki donanınmların sürücülerinin desteklenmediğine dair hata mesajları aldığınızda canınız sıkılabilir. önceden edinebileceğiniz sürücülerle bu durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

surucubul daha yeni ve türkçe bir servis. arama seçeneği bulunuyor tabiki.

driverara bir başka türkçe sürücü arama sitesi. en son eklenen sürücüler, güncel haberler ve donanınmlara göre sınıflandırılmış linkler içeriyor.

web-kamera+cdrom lensi= mikroskop

neoturk | 09 Kasım 2006 02:59

benim mic
benim mic

rusça bilenler varsa anlar..anlamayanlar resimlere bakıp yapabilir bence denemeye değer ,

benim mic
benim mic

yapan görüntü kalitesinden bahsetmemiş ama deneyecek türk arkadaşlar yorumlara sonuçları eklerse memnun olurum 🙂

benim mic
benim mic

adres

Çizilmeyen CD

oci | 19 Temmuz 2006 12:42

çizilmeyen cd
çizilmeyen cd

İngiliz ScratchLess firması çizilmeyen cd üretti, kuvvetlendirilmiş polimer ile üretilen ve üzerinde 20 adet hava yastığı bulunan cd, verilerinizi saklamada daha güvenli. Haberin devamı burada…