bildirgec.org

six feet under hakkında tüm yazılar

tüm zamanların en iyi 50 tv dizisi

xerre | 08 Mayıs 2008 02:06

İngiltere nin en çok satan sinema dergisi olan empire, okuyucularının oyları ile tüm zamanların en iyi 50 televizyon dizisini belirlemiş.

Bunun yanında bu dizilerin en iyi bölümlerinin de seçilmiş olduğu listede her dizi için “bunları biliyor muydunuz?” bölümü olup dizilerin hakkında pek duyulmayan bilgiler de bulunmakta. Seçilen listede ne alf ne kara şimşek ne de macgyver bulunmamakla birlikte prison break de 49. olarak bence bu sırayı hak etmemiştir. Listede ilk ona giren diziler ise şöyle:
1. the simpsons
2. Buffy the Vampire Slayer
3. The sopranos
4. The west wing
5. Lost
6. 24
7. Friends
8. The wire
9. The x-files
10. spaced

six feet under anısına ithaf

aftermath | 18 Ağustos 2005 15:40

yüce dizi six feet under‘ı cnbce‘den takip ediyorsunuzdur. amerikan televizyonlarının en güçlü dizisi olarak nitelendirilen, steven spielberg’in en sevdiği dizi olduğunu bildiğimiz six feet under bu pazar anakarasında 5. sezonun bitmesiyle sonlanıyor. dizi boyunca sorgulanan hayat, yaşam, ölüm, zaman, uzay, duygular ve insanı birleştirip tek bir yumruk haline getiyor ve izleyicisinin kalbine ona yaraşır bir şiddetle indiriyor. konuşmamak için zor duruyorum. alan ball‘a sürprizlerinden ötürü oluşan kızgınlığım da anlatmakla bitiremem. bu blog ile serbest bırakıyorum seni six feet under..

İngiltere’de 100 bin kişinin Amerikan TV diziler

biilent | 19 Şubat 2005 18:31

İngiltere’de 100 bin kişinin Amerikan TV dizilerini (24, desperate housewives, The OC, Six Feet Under) internetten indirip seyrettiğine inanılıyor. Türkiyede de gösterimde olan dizileri bir yıl geriden takip etmek yerine bittorrent ile indirip seyredenlerde % 150 artış varmış. Reklamverenlerin özellikle parası olan teknoloji delisi kitleyi reklamsız yasadışı indirmeler yüzünden elinden kaçırdığı söyleniyor. Sektör giderek iTunes‘un TV versiyonu beklentisine giriyor. Hele de şu türden siteler türemişken