bildirgec.org

prince of persia hakkında tüm yazılar

Prince of Persia: Sands of Time’ın Trailer’ı yayınlandı!

majesty s infinity | 17 Aralık 2009 12:32


Prince of Persia : The Sands of Time
‘ın çekildiği haberini almıştık. Daha önce ilki 1989 yılında yapılmış olmak üzere altı tane bilgisayar oyunu bulunan ve bunların büyük bir çoğunluğunda büyük başarı yakalayan Prince of Persia yapımı en sonunda beyazperde içinde hazırlaklara başlamıştı.

Jake Gyllenhaal‘ın Prince Dastan’ı, Gemma Arterton‘ın Tamina’yı, Ben Kingsley‘in Nizam’ı oynadığı filmin trailerı ise izleyicilerin şimdiden ilgisini çekmeyi başarıyor. Çok iyi efektlere, mekan ve model tasarımına sahip olduğu sezilen filmin oyunculuk açısından da bir hayli başarılı olduğu ilk bakışta anlaşılıyor.

Monica Bellucci

supertramp35 | 17 Ekim 2009 11:05

Monica Bellucci
Monica Bellucci

1964 yılında İtalya Umbria’da doğan ve küçük yaşta çoğu ünlü aktris gibi modelliğe başlayan Monica Bellucci podyumlardan film setlerine transfer olmuştur. Aslında hukuk fakültesini kazanmış, ancak modelliğin daha cazip gelmesiyle avukatlık kariyerine başlayamadan veda etmiştir.

İngilizce, Fransızca ve İtalyanca olmak üzere üç dil konuşabilen Bellucci 1999 yılında aktör Vincent Cassel ile evlenmiştir ve bu evlilikten bir kız çocuğu vardır.

“Prince of Persia: Sands of Time”ın ilk posteri ve tüm detayları

queennothing | 27 Temmuz 2009 17:26

New Yorklu Jordan Mechner‘in 1989 yılında dünyaya sunduğu “Prince of Persia“, üzerinden yıllar geçmesine rağmen, hala oyunseverlerin gözde video-oyunlarından biri. “Prince of Persia“nın, 1942, İngiltere doğumlu, BAFTA Ödüllü sinemacı Mike Newell tarafından sinemaya aktarılacağı haberi, daha önce Sinepil’de duyurulmuştu. “Donnie Brasco“, “Four Weddings and a Funeral“, “Pushing Tin“, “Mona Lisa Smile” ve büyük ölçüde adının duyulmasını sağlayan “Harry Potter and the Goblet of Fire” gibi başarılı yapımların yönetmenliğini yapan Newell, “Prince Of Persia: The Sands of Time” projesi için “CSI: NY“, “CSI: Miami“, “Without a Trace“, “Cold Case“, “CSI: Crime Scene Investigation” gibi başarılı diziler başta olmak üzere; “Con Air“, “Flashdance“, “Top Gun“, “Black Hawk Down“, “Deja Vu“, “King Arthur” ve “Pirates of the Caribbean (Karayip Korsanları) Serisi: 1, 2 ve 3“nin yapımcılığını üstlenen, 1945, Amerika doğumlu Jerry Bruckheimer ile anlaştı. Newell ve Bruckheimer, başarılarının tesadüfe dayanmadığını zaten kanıtlamışken, 28 Mayıs 2010 tarihinde vizyona girecek olan “Prince of Persia: Sands of Time” hakkında sorulan soruları yanıtlayıp, hem oyunun vefalı tutkunlarını, hem de fantastik / macera sinemasına ilgi duyanları, sabırsız bir bekleyişe sürükleyen yeni bilgiler paylaştılar.
Bruckheimer;”Daha önce çok fazla video – oyunu oynamadım, hatta oyun dünyasına yabancı olduğumu söyleyebilirim. Ancak, Prince Of Persia‘yı oynadıktan sonra, yıllardan beri bu kadar sevilmesinin nedenini anladım. Oyunun geçtiği zaman ve dünya, ilgiyi hep yükseklerde tutacak türden. Egzotik, gizemli, tarihi bir görsellik. Ben, her zaman beğeniyle izleyebileceğim projelerin arkasında yer almak isterim, bu film de onlardan biri.”

Filmde, ‘Prince Dastan’ karakterini canlandıran isimse, Los Angeles doğumlu aktör Jake Gyllenhaal. Daha önce “Proof“, “The Day After Tomorrow“, “Zodiac” gibi başarılı yapımlarda yer alan; rol aldığı “Brokeback Mountain” adlı yapımda ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ dalında Oscar’a aday olan Jake, sinemaseverlerin en çok “Donnie Darko” adlı bilim-kurgu yapımından aşina olduğu bir aktör. Filmde, ‘Prens Dastan’ı canlandıracak olan Jake, ilk defa büyük bir aksiyon yapımında başrol oynayacak. Karaktere uygun bir hale gelebilmek için aylarca egzersiz yapan Jake, film için oldukça heyecanlı görünüyor;
“Fantastik / aksiyon yapımlarını seyretmeyi çok severim. Bunlardan birinde yer almak da, benim için oldukça gurur verici. Canlandırdığım karakter, alaycı, huysuz, kendine fazlasıyla güven duyan ve çok iyi kılıç kullanan bir prens. Dastan’a, Afacan Dennis ve biraz da Indiana Jones havası vermeye çalıştık.”

Jake’in ‘Prens Dastan’ karakterini canlandırması için, vücudunu forma sokması gerekmiş. 6 aylık bir çalışma sonucu, nadiren dublör kullanarak çekilen sahneler sonucunda Jake, oldukça eğlenmiş;
“Role alışabilmem için 6 ay boyunca türlü egzersizler yaptım. Dastan’ın zırhına, 10 kilo ağırlıkla koşu yaparken; iki eliyle kılıç kullanma yeteneğine, boks yaparak; kılıçla koşmasına ise, koşu yaparken elimde uzun cisimler taşıyarak alıştım.”

“Prince of Persia: Sands of Time” 2009’da geliyor!

queennothing | 26 Mayıs 2008 15:31

1969 yılında New York’ta doğan video – oyun programlayıcısı Jordan Mechner’in 1984 yılında yarattığı ilk oyun “Karateka” idi. Yale Üniversitesi mezunu Mechner, 1989 yılında 2. oyunu “Prince Of Persia”yı yarattı. Dünya çapında milyonlarca oyun severin yoğun ilgisine sahip olan “Prince Of Persia”yı ilk yayınlayan şirket “Broderbund” oldu. 1993 yılında “Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame” piyasaya çıktı. 1999 yılında “Red Orb Entertainment” şirketi, oyunun 3D versiyonunu piyasaya çıkardı ama bu versiyon Persia severler tarafından ‘başarısız’ olarak görüldü. 2002 yılında “Gameloft” firması oyunu, “Prince of Persia: Harem Adventures” adıyla cep telefonlarına taşıdı.
4 Kasım 2003 tarihinde merkezi Fransa’da bulunan “Ubisoft” firması, “Prince of Persia: The Sands of Time”ı oyun severlerle buluşturdu.
Video oyunları kategorisinde vazgeçilmezlerden olan “Prince Of Persia”, yönetmen Mike Newell ile sinemaya uyarlanıyor. “Prince of Persia: Sands of Time” adıyla 2009 yılında sinema ve oyun severlerle buluşturulacak olan filmin senaryosu, 2005 yapımı “The Great Raid”in senaristi Carlo Bernard’a ait.

prince of persia’nın filmi geliyor !!

| 03 Mayıs 2007 13:09

geçen yaz bu bu serinin 3. sünü bitirdik ve bir nevi bağlandık bu oyuna lan dedik birbirimize bunun filmi çıkar mı dedik? sonra çıksa kim oynar falan filan diye uzunca bir geyik çevirmiştik. Hatta oyuncuları belirlemiştik biz prince olarak hugh jackman demiştik o olmamış gerçi ama filmini yapıyorlarmış 2008 de çıkacak diyor imdb haberine göre işte burdan bakabilirsiniz
baş rolde de Charlie Clausen olacakmış hadi hayırlısı 🙂