bildirgec.org

jade raymond hakkında tüm yazılar

profil: ubisoft tanrıçası jade raymond

john.doe | 31 Mart 2008 23:58

Jade Raymond
Jade Raymond

Jade Raymond; güzel, akıllı ve bilgisayar oyunları oynuyor! Hatta öyle bir pozisyonda ki sizin oynamanızı teşvik bile edebilir. Son olarak Assasin’s Creed oyununun prodüktörlüğünü yapan Jade 28 Ağustos 1979 (çiçek yollayın diye söylüyorum) Montreal, Kanada doğumlu. Bilgisayar oyunları yapmak için bilgisayar eğitimi almış, evet ilgisi doğrudan oyunlarmış. Bağımlısı olduğu ilk online oyunu Everquest olarak açıklayan, takma ismini kendine saklamayı tercih eden Jade‘in favori oyun platformları ise Xbox 360 ile PSP. Everquest çıktığında 3 ay boyunca, günde 10 saat oynamış. En sevdiği oyunların başında Resident Evil 4 gelen Jade’in “Prince of Persia Sands of Time” ve “Tekken 3” de favorileri arasında yeralıyor. Maymunlar, tuhaf Japon isimleri ve zombiler barındıran oyunlar ise onun zayıf noktasını oluşturuyor (ben de bir yakınlık hissediyordum zaten). Bahsetmişken favori ilk 5 filmi Hero, Evil Dead 2, Magnificent Seven, Raiders of the Lost Ark, Professional, ilk 5 tv dizisi ise Lost, Alias, 24, Aqua Teen Hunger Force ve Six Feet Under.

Assassin’s Creed, yeni nesil oyun konsolları için yolda

Gamma | 28 Mart 2007 19:09

Benim gibi atari zamanlarında Assassin’s Creed ile tanışan ve müptelası olanlar, ünlü oyun firması Ubisoft‘un bu oyunu yeni nesil oyun platformları için bir süredir geliştirdiğini ve yakın zamanda PS3 ve XBOX platformlarında çıkaracağını biliyodur.

Geçtiğimiz günlerde bu site, yapımcı firmanın yetkilisi Jade Raymond ile oyun hakkında bir röportaj gerçekleştirmiş. Röportajın Türkçesi buradan okunabilir.