bildirgec.org

alias hakkında tüm yazılar

üç boyutlu maket dizi kahramanları

hkmt | 13 Eylül 2008 12:19

televizyonlarımızda hayranlıkla takip ettiğimiz yerel dizilerin yanında egzotik mekanlarda çekilen aksiyon dolu yabancı dizi alışkanlığı da popüler olmuş durumda. bir zamanlar sonraki bölümü merakla beklenen 24 dizisinden sonra sezonlarının çıkması dört gözle beklenen, eski sezonları internetten indirilen lost dizisi buna ilaveten prison break, heroes, dexter dizileri ülkemizde reytingi yüksek yabancı diziler arasında yer alıyor.

01-18-2008

agactandusenmaymun | 05 Aralık 2007 09:00

alias ve lost dizilerinin yaraticisi jj abrams‘in yeni projesi cloverfield 18 ocak 2008 te sinemalarda. daha once 22dakika‘da ismi olmayan film

cloverfield
cloverfield

olarakta tanitilan filmin konusu gokdelen boyunda bir canavarin new york sehrine saldirmasi uzerine cehenneme donen sehirden kacmaya calisan bir grup arkadasin macerasini isliyor. cekim teknigi oldukca dinamik ki cogu yerde dijital el kameralari ile yapilmis cekimler mevcut. filmin kasti duyulmamis oyunculardan olusuyor. bu yuzden film cok yuksek butceli gibi dursada aslinda 30 milyon dolar gibi bir rakama mal olmasi ongoruluyor. film daha once the blairwitch project, snakes on a plane gibi filmler ve hala gosterimde olan lost dizisi icin kullanilan viral pazarlama teknigi ile tanitilmaya devam ediyor. belirli zaman araliklari ile film hakkinda yeni resimler duyuruluyor. ama en eglencelisi film ile baglantisi olan web sitelerinin ortaya cikmasi. asagida bu sitelerden bir kac tanesi var. cloverfield; konusu, cekimleri, efektleri ama herseyden otesi bir jj abrams projesi olmasindan oturu oldukca ilgi cekecege benziyor. kim bilir, belki new york sehrinde olanlar, birden lost’a baglanir !?

abc dizileri; lost, desperate housewives, commander in chief ve alias nasıl online izlenir?

dreamworks | 20 Mayıs 2006 14:14

Daha önce bahsi geçmişti. Ancak abc’deki diziler sadece Amerika’dan izlenebiliyor. Bunu aşmak ve dizileri Türkiye’den izlemek için yapılması gerekenler şöyle;

  1. Şu siteden güncel bir United States proxy’si alınır.
  2. Firefox ayarları aldığımız IP ve Port numaralarına göre yeniden yapılanır;

Tools (araçlar) >>
Options (seçenekler) >>
Connection Settings (bağlantı ayarları) >>
Manual Proxy Configuration (vekil sunucu ayarları)

alias

aftermath | 31 Ocak 2004 13:12

dedikoduya göre kanald haftaiçi bir gece 11’den sonra süper dizi alias‘ı yayınlamaya başlayacakmış.

ilk 5-10 bölümü gayet cheesy bir ajan bilim kurgu dizisi gibi görünse de sonradan açılıyor ve 24 kadar çıldırtıyor. felaket fanatikleri var.

daha önce cine5 ilk sezonunu yayınlamış. abc‘de şu an 3’üncü sezonu devam ediyor. prime time dizisi aslında.